Po pięciu wygranych z rzędu przyszedł czas na remis

2014-11-03

Skończyła się seria zwycięstw Zjednoczonych Trzemeszno. Na boisku w Plewiskach, w niedzielę 2 listopada drużyna z Trzemeszna w ramach 13 kolejki podzieliła się punktami z miejscowym Gromem, remisując 2:2. Bramkę na wagę remisu gospodarze uzyskali ledwie trzy minuty przed końcowym gwizdkiem! Nie ma co się martwić, z drugiej strony to był szósty kolejny pojedynek Zjednoczonych bez porażki.

Od początku niedzielnej potyczki przewagę optyczną posiadali piłkarze Łukasza Kańczukowskiego. Na efekty tego czekaliśmy do 20 minuty. Wtedy po zespołowej akcji trzemesznian i zagraniu Kamila Wysockiego do siatki Gromu trafił Krzysztof Chojnacki, dla którego było piąte trafienie w tym sezonie. W kolejnych minutach groźniej zaatakowali rywale, ale nie przełożyło się to na stratę gola przez gości. Do przerwy Zjednoczeni prowadzili 1:0.

Kwadrans po zmianie stron Grom doprowadził do remisu. Dokładnie w 61 minucie Szymona Menza pokonał bowiem Marcin Siwek. Odpowiedź trzemesznian przyszła jednak szybko. W 64 minucie faulowany w polu karnym Gromu był Waldemar Kuczyński i sam poszkodowany zdecydował się wykonać "jedenastkę". Uczynił to na tyle precyzyjnie, że zespół z Trzemeszna ponownie objęł prowadzenie. Niestety w samej końcówce, konkretnie w 87 minucie Grom zdołał uratować punkt. Po rzucie wolnym bramkę na wagę remisu uzyskał Krzysztof Kołodziej. Dodajmy, że Zjednoczeni mecz kończyli w "dziesiątkę", gdyż w konsekwencji dwóch żółtych kartek boisko opuścić musiał Marcin Nowak.

Skład Zjednoczonych Trzemeszno: Szymon Menz, Michał Kachniarz, Mikołaj Humański, Marcin Nowak, Krzysztof Majchrzak, Michał Wiśniewski, Kamil Wysocki, Dawid Ciążyński (75" Konrad Nadolny), Waldemar Kuczyński, Adam Konieczny, Krzysztof Chojnacki,

8 listopada o godzinie 13 Zjednoczeni Trzemeszno spotkają się na swoim boisku z innym spadkowiczem z III ligi, GKS Dopiewo. Po 13 kolejkach trzemesznianie plasują się na 6 miejscu, Dopiewo jest oczko wyżej.