Po remisie w Zabrzu Lech stracił fotel lidera

2014-07-28

Na mecz 2. kolejki rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy zespół Lecha Poznań udał się w niedzielę, 27 lipca, do Zabrza, gdzie był podejmowany przez tamtejszego Górnika. Lechici dobrze rozpoczęli to spotkanie i zanosiło się na drugie w tym sezonie zwycięstwo Kolejorza, ale ostatecznie remisując 1:1 przywieźli z Górnego Śląska tylko punkt.

Spotkanie rozgrywane było w ponad trzydziestostopniowym upale. Warunki te wyraźnie lepiej znosili goście, którzy od początku ruszyli do zdecydowanych ataków, a grający od początku meczu Łukasz Teodorczyk już w 5. minucie był bliski zdobycia gola po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Szymona  Pawłowskiego. Strzał głową Teo pod poprzeczkę zdołał jednak obronić Pavels Steinbors. Niespełna kwadrans później łotewski bramkarz Górnika był już jednak bezradny kiedy po długim, prostopadłym podaniu od  Paulsa Arajuuriego Łukasz Teodorczyk opanował piłkę w polu karnym i silnym strzałem lewą nogą strzelił gola dającego poznanianom prowadzenie. Zdobyta bramka uspokoiła poczynania zawodników poznańskich, za to gospodarze ruszyli do odrabiania strat, chociaż chyba ze względu na upał także raczej niemrawo i do przerwy było 1:0. Po zmianie stron zabrzanie byli już zdecydowanie bardziej aktywni. Zepchnęli zespół Lecha do defensywy, ale początkowo nie stwarzali nazbyt klarownych sytuacji strzeleckich. Dopiero w  58. minucie, kiedy to z lewego skrzydła  precyzyjną wrzutką w pole karne popisał się Rafał  Kosznik, Mateusz Zachara ładnym strzałem głową pokonał Jasmina Burića. Gospodarze najwyraźniej podbudowani zdobyciem gola zaatakowali jeszcze odważniej i zanosiło się nawet na to, że obejmą prowadzenie. Lechici stopniowo uspokoili  jednak grę i w końcówce meczu ponownie przejęli inicjatywę, ale strzały  Gergo Lovrencsicsa oraz Szymona Pawłowskiego nie przyniosły zmiany rezultatu i mecz  zakończył się remisem 1:1.

Górnik Zabrze - Lech Poznań 1:1 (0:1)