Po roku przerwy Mieszko wraca do IV ligi!!!

2017-06-04

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka z przytupem przypieczętowali awans do IV ligi. W niedzielnym spotkaniu 4 czerwca w grupie wschodniej poznańskiej klasy okręgowej, podopieczni Mariusza Bekasa rozgromili w Baranowie Akademię Reissa 5:1 i tym samym powiększyli swoją przewagę nad wiceliderem do czternastu punktów! Tym samym po roku przerwy biało-niebiescy wracają w szeregi czwartoligowców z bardzo ambitnymi planami…

Gnieźnianie do Baranowa jechali już w roli nowo kreowanego czwartoligowca i trzeba uczciwie przyznać, że w pierwszych minutach gościom udzielił się nastrój wywalczonego już awansu. Pierwszy kwadrans należał optycznie do gospodarzy, którzy bardzo ambitnie podeszli do tego meczu i postawili faworytowi z Gniezna wysoko poprzeczkę. W 26 minucie pierwsza groźna sytuacja pod bramką gospodarzy przyniosła gola gościom. Dośrodkowanie z lewej strony boiska strzałem głową na bramkę zamienił Tomasz Kaźmierczak i drużyna Mieszka wyszła na prowadzenie 1:0. W końcówce pierwszej odsłony nad Baranowem rozszalała się ulewa, która pomogła nieco gospodarzom wyrównać stan meczu. W 36 minucie zagapienie defensywy Mieszka wykorzystał jeden z graczy Akademii Reissa i ładnym uderzeniem pokonał Pawła Besera. Tym samym gracze z Baranowa przerwali mieszkowcom passę 636 minut bez straty gola. I kiedy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się remisem, tuż przez końcowym gwizdkiem Michał Wiśniewski uderzył ładnie zza pola karnego i piłka wpadła tuż przy słupku do siatki AP. Tym samym na przerwę Mieszko schodził z prowadzeniem 2:1.

W drugiej połowie dominacja gości nie podlegała już dyskusji. Worek z golami otworzył w 53 minucie wprowadzony chwilę wcześniej Oskar Wegnerski, któremu pomógł jeszcze jeden z defensorów gości. Ten gol jakby podciął definitywnie skrzydła baranowianom. Gospodarze nie mieli już żadnych argumentów aby przeciwstawić się mieszkowcom i z minuty na minutę goście stwarzali sobie kolejne bardzo dogodne okazje bramkowe. W 67 minucie zamieszanie w polu karnym AP wykorzystał Dawid Urbaniak, który strzałem tuż przy słupku pokonał golkipera miejscowych. Minutę potem padła piąta bramka dla Mieszka Gniezno. Tym razem z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Mokrzycki i wydawało się, że piłkę tuż przed bramką AP musnął Michał Steinke, ale tak się nie stało i futbolówka bezpośrednio wpadła do siatki gospodarzy. Potem podopieczni Mariusza Bekasa stworzyli sobie masę kolejnych dogodnych okazji bramkowych, ale żadnej z nich niestety nie wykorzystali i ostatecznie Mieszko rozgromił Akademię Reissa z Baranowa 5:1 pieczętując tym samym awans do IV ligi. Mieszko po tym zwycięstwie powiększyło przewagę nad grupą pościgową do aż czternastu punktów i chyba nikt już nie ma wątpliwości komu ten awans się należał!

W kontekście niedzielnego meczu warto wspomnieć jeszcze, że w zespole Mieszka  w wyjściowym składzie zadebiutowali dwaj młodzi zawodnicy tj. Tobiasz Garstka i Paweł Siwka i ponadto był to dla biało-niebieskich już jedenasty z rzędu nie przegrany mecz.

W najbliższą sobotę 10 czerwca o godzinie 16.00 na stadionie przy ulicy Strumykowej drużyna Mieszka Gniezno, rozegra przedostatni mecz na stadionie przy ulicy Strumykowej, a rywalem będzie najlepsza obok Mieszka w rundzie wiosennej drużyna czyli TPS Winogrady Poznań. Tak więc spotkanie zapowiada się bardzo atrakcyjnie, mimo, że gnieźnianie zapewnili sobie już awans do IV ligi.

Bramki: Tomasz Kaźmierczak (26), Michał Wiśniewski (44), Oskar Wegnerski (53), Dawid Urbaniak (67), Łukasz Mokrzycki (68) – dla Mieszka, Tymoteusz Zieleśkiewicz (36) – dla Akademii Reissa

„Mieszko”: Paweł Beser – Paweł Siwka (46 Robert Pepliński), Michał Steinke, Adrian Bartkowiak, Damian Garstka – Michał Wiśniewski (46 Oskar Wegnerski), Tobiasz Garstka, Tomasz Bzdęga, Filip Kruczyński (52 Łukasz Mokrzycki) – Wojciech Gąsiorowski (56 Dawid Urbaniak), Tomasz Kaźmierczak

Tabela:

1. Mieszko Gniezno                                                    25     64     84-13

2. Wiara Lecha Poznań                                             25     50     65-34

3. Vitcovia Witkowo                                                     25     48     49-22

4. TPS Winogrady (Poznań)                                      25     46     67-29

5. Warta Śrem                                                              25     45     49-28

6. Zjednoczeni Trzemeszno                                      26     41     42-30

7. Kłos Zaniemyśl                                                       25     40     40-36

8. Piast Kobylnica                                                       26     36     45-44

9. Orkan Jarosławiec                                                  26     35     57-68

10. Concordia Murowana Goślina                           25     32     37-42

11. Orkan Konarzewo                                                 25     32     36-64

12. Wielkopolska Komorniki                                     25     23     23-27

13. Wełna Rogoźno                                                     25     19     23-67

14. Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań    25     16     29-65

15. Pelikan Niechanowo                                            25       8     20-78