Podium dla juniorów Stelli Niechan

2017-04-10

Rewelacyjnie spisali się tenisiści stołowi Stelli Niechan Gniezno w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów rozgrywanych w Poznaniu. Całe podium przypadło dla stellistów. Wygrał Dawid Balcerzak przed Krzysztofem Katafiaszem i Dariuszem Sałamaszkiem.

W grach ćwierćfinałowych i półfinałowych nasi zawodnicy pokonali min. Dawida Jóźwiaka z Leszna, Krzysztofa Mrozka z KS Dąbcze, Dawida Mikułę i Wojciecha Urbana z Konina oraz Tomasza Magnuckiego z Lubonia. Cała trójka dzięki temu awansowała do finałów Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się za dwa tygodnie w Wałbrzychu. Również w turnieju drużynowym Stella zdecydowanie zajęła pierwsze miejsce pokonując w finale 3:0 ze Smeczem Konin i awansując di Mistrzostw Polski.  W Mistrzostwach startowało 23 najlepszych juniorów z Wielkopolski.

W niedzielę natomiast również w Poznaniu rozegrano turniej Grand Prix Wielkopolski Żaków i Skrzatów. Startowało 83 zawodników.  I tu dobre wyniki zanotowali najmłodsi tenisiści Stelli Niechan.  Drugie miejsce wśród żaczek zajęła Zuzanna Jasiecka pokonując w ćwierćfinale Lene Kasprzak z Kleszczewa 3:1, a w półfinale Weronikę Świniarską z Polonii Śmigiel 3:0. Dopiero w finale przegrała z PatrycjżFrelich- Zenit Wytomyśl 1:3. Tym samym Zizia awansowała do finałów ogólnopolskich, które rozegrane zostaną w Kwidzyniu w dnach 21-22 kwietnia. Również drugie miejsce w kategorii skrzatek zajęła Łucja Prawniczak, a wśród skrzatów Bartek Smarzyk był piaty.

I jeszcze w Białymstoku nasi zawodnicy startowali w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski. do tych finałów awansowało aż trzech zawodników Stelli Niechan. Indywidualnie najlepiej wypadła Martyna Urbaniak zajmując siedemnaste miejsce. Dziewiąte miejsce w turnieju gier mieszanych zajęła para: Jakub Różak- Agata Klabińska. również dziewiąte miejsce zajęła w grze deblowej Agata Klabinska.
 Był to bardzo bogaty w zawody i sukcesy weekend podopiecznych trenerów : Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera.