Podrażnione „Wilki” poczuły krew i rozszarpały Oławę

2024-02-04

Piłkarze ręczni Szczypiorniaka Bank Spółdzielczy Gniezno wysoko pokonali w sobotę, 3 lutego Acanę Moto-Jelcz Oława II. Zwycięstwo „Wilkom” nie przyszło jednak łatwo…

Pierwszą bramkę w meczu zdobyli gracze Szczypiorniaka. Na drugą bramkę kibice czekali do 5 minuty, kiedy to sytuację sam na sam dla „Wilków” wykorzystał Nikodem Gramza. W 9 minucie, gnieźnianie prowadzili już 5:0, a tę bramkę nr 5 zdobył Adam Meixner. W 10 minucie, mogło być 6:0, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem gości nie wykorzystał Damian Stempuchowski. Drużyna z Oławy pierwszą bramkę w meczu zdobyła dopiero (!) w 14 minucie, a jej autorem był Filip Burzawa. „Wilki” odpowiedziały trafieniem Damiana Stempuchowskiego. W 17 minucie, rzut karny  w zespole przyjezdnym wykorzystał Michał Białowąs. Minutę później, po podaniu od Piotra Wolnego, ładną bramkę rzucił Kacper Żelazowski. W 20 minucie, trafienie dla gnieźnian zaliczył Marcin Fijałkowski. Następne minuty to lepsza gra gości, którzy w 23 minucie przegrywali 5:9. Pięć minut później, bramkę dla Szczypiorniaka zdobył Marcel Światłowski. Do przerwy „Wilki”  prowadziły z Oławą 13:7.

Pierwsze trafienie w drugiej połowie wpadło na konto gości. Po pięciu minutach, Szczypiorniak prowadził już tylko 13:10. W 38 minucie bramkę dla „Wilków” z rzutu karnego zdobył Kacper Ostrowski. W odpowiedzi, trafienie dla Oławy zaliczył Michał Nowogrodzki. W 42 minucie, doskonałej sytuacji dla miejscowych nie wykorzystał Marcel Światłowski. Minutę później, rzut karny dla Oławy wykorzystał Michał Białowąs. W 45 minucie, bramkę dla gnieźnian rzucił Bartosz Miemietz. Trzy minuty później, trafił Mikołaj Kaczmarek i było 18:15 dla gospodarzy. W 23 minucie, po bramce Bartosza Miemietza, przewaga „Wilków” wzrosła jednak do siedmiu trafień (22:15). Ostatecznie,
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno pokonał Acanę Moto-Jelcz Oława II 26:15.

Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno-Acana Moto-Jelcz Oława II 26:15 (13:7)

Najwięcej bramek:
Szczypiorniak Bank Spółdzielczy Gniezno: Marcel Światłowski-6.
Acana Moto-Jelcz Oława II: Filip Burzawa-5.

Skład Szczypiorniaka: Piotr Wolny, Miłosz Śliwiński (bramkarze)-Nikodem Gramza, Kacper Żelazowski, Adrian Szcześniak, Marcel Światłowski, Filip Liske, Adam Meixner, Mikołaj Kaczmarek, Błażej Kosecki, Damian Stempuchowski, Marcin Fijałkowski, Maksymilian Ciesielski, Kacper Ostrowski, Bartosz Miemietz, Kacper Kozak (zawodnicy z pola). Trenerem Szczypiorniaka jest Michał Grubczak.