Podsumowanie 2017 roku w Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno

2018-01-05

Akademia Karate Tradycyjnego SAMURAJ Gniezno podsumowała 2017 rok. Rok fantastyczny pod względem sportowym, który zaowocował wywalczeniem 42 medali zarówno w imprezach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej jak również rangi europejskiej i światowej.

Z pewnością usłyszano o Klubie i naszym Mieście w całej Polsce oraz w Rumunii, gdzie 2 reprezentantki naszego Miasta: Klaudia Piórek i Aleksandra Politowicz walcząc z orzełkiem na piersiach zdobywały medale Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Ale po kolei wg statystyk:

Zawody rangi wojewódzkiej (Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Gniezno, Eliminacje do Mistrzostw Polski – Września, Strefowe Eliminacje do Mistrzostw Polski – Piła)
Razem 19 medali w tym
    Złotych 8
    Srebrnych 6
    Brązowych 5

Zawody rangi ogólnopolskiej (Mistrzostwa Polski – Zamość, Puchar Polski Dzieci – Łódź, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Ozorków, Puchar Pomorza – Szczecin)
Razem 11 medali w tym
    Złotych 2
    Srebrnych 1
    Brązowych 8

Zawody międzynarodowe (Puchar Mistrza – Wrocław)
Razem 4 medale w tym
    Złotych 1
    Srebrnych 2
    Brązowych 1

Zawody rangi europejskiej (Puchar Europy Dzieci – Lublin i Mistrzostwa Europy – Lublin, Kluż Napoka Rumunia)
Razem 4 medale w tym
    Złotych 1
    Srebrnych 1
    Brązowych 2

Zawody rangi światowej (Mistrzostwa Świata – Kluż Napoka Rumunia)
Razem 4 medale w tym
    Złotych 1
    Srebrnych 2
    Brązowych 1

Razem 42 medale w tym
    Złotych 13
    Srebrnych 12
    Brązowych 17

W zawodach rangi europejskiej nasz Klub i nasze Miasto oraz Polskę z powodzeniem reprezentowały i medale wywalczyły:
Wiktoria Łuczyńska
Joanna Piórek
Klaudia Piórek
Aleksandra Politowicz

W zawodach rangi światowej (Mistrzostwa Świata w Rumunii) nasz Klub i nasze Miasto oraz Polskę z powodzeniem reprezentowały i medale wywalczyły:
Klaudia Piórek
Aleksandra Politowicz

Serdeczne podziękowania i gratulacje należą się zawodniczkom i zawodnikom AKT Samuraj Gniezno, również tym którym nie udało się zdobyć medali, bo oni także z podniesioną głową walczyli reprezentując nasz Klub i Miasto w wielu zawodach. Ogromne PODZIĘKOWANIA należą się trenerom, a w szczególności Senseiowi Andrzejowi Zarzecznemu (4 Dan), który od lat pracuje dla AKT Samuraj Gniezno i dzięki któremu możemy się dzisiaj pochwalić Mistrzyniami oraz Wicemistrzyniami Europy i Świata, a także Senseiowi Radosławowi Tomczakowi i Senseiowi Tomaszowi Majchrzakowi.
Jak widać z powyższych wyników treningi w Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno przynoszą nie tylko możliwości ruchu, poznawania wschodnich sztuk walki czy nauki odpowiedniego zachowania, ale również namacalne dowody w postaci zdobywanych krążków.
Wszystkich nietrenujących zachęcamy do ruchu a trenującym życzymy sukcesów na wszelkich arenach sportowych. Wszystkim bez wyjątku natomiast życzymy Zdrowego, Szczęśliwego i Dobrego 2018 roku. Oss!

Wojciech Politowicz – AKT samuraj Gniezno
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,podsumowanie-2017-roku-w-akademii-karate-tradycyjnego-samuraj-gniezno.html