Podsumowanie 2021 roku w AKT Samuraj Gniezno

2021-12-20

Rok 2021 nadal przebiegał pod znakiem pandemii, ale wiele zawodów udało się rozegrać. Najważniejszymi były przełożone z ubiegłego roku Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym które w październiku rozegrane zostały w katowickim Spodku.

Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno posyłała do boju w rywalizacjach wiele zawodniczek i zawodników, którzy aż 50 razy wskakiwali na podium. Mimo pandemii Samuraje poprawili wynik zdobytych medali z roku 2018. To wskazuje na duży progres w szkoleniu dzieci i młodzieży w naszej Akademii. To przede wszystkim zasługa głównego trenera AKT Samuraj Gniezno Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan) który z pomocą Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan) przygotowywał naszych karateków do rywalizacji. Gnieźnianie startowali w wielu zawodach zarówno rangi wojewódzkiej jak i ogólnopolskiej. Wystartowali nie bez sukcesów w zawodach międzynarodowych a także Mistrzostwach Europy. Mamy w swoich szeregach Mistrzynie i Wicemistrzynie Europy! W ilości medali przedstawia się to następująco:

Zawody rangi ogólnopolskiej (XXXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym – Warszawa, VIII Ogólnopolski Turniej Sztuk Walki o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra, XVIII Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym Dzieci i Młodzieży – Września)
Razem 29 medali w tym
Złotych 3
Srebrnych 12
Brązowych 14

 

 


Zawody międzynarodowe (Międzynarodowy Puchar Województwa Śląskiego „Silesia Cup” – Bytom)
Razem 3 medale w tym
Złotych 1    
Brązowych 2

Zawody rangi europejskiej (Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym Platforma WTKF, WFF, WTKU – Katowice)
Razem 18 medali w tym
Złotych 6
Srebrnych 10
Brązowych 2

 


Razem 50 medali w tym
    Złotych 10
    Srebrnych 22
    Brązowych 18

 


Jak już wyżej było wspomniane najważniejszą imprezą Karate Tradycyjnego w 2021 roku były Mistrzostwa Europy w Karate Tradycyjnym które na początku października zostały rozegrane w katowickim Spodku. Na początku września podczas Zgrupowania Kadry Narodowej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego w Zakopanem 3 zawodniczki Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno; Aleksandra Politowicz (senior), Alicja Muszyńska (młodzieżowiec) i Wiktoria Łuczyńska (junior) otrzymały powołania do reprezentowania naszego kraju na tych Mistrzostwach. Zawody w Katowicach odbywały się m.in. pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Polskiego Komitetu Sportów Nieolimpijskich. W stolicy Górnego Śląska wystartowało 1200 zawodniczek i zawodników z 21 krajów. Rywalizacja była prowadzona na 3 „Platformach” czyli WTKF – World Traditional Karate-Do Federation (European Traditional Karate-Do Championships), WFF – World Fudokan Federation (European Fudokan Karate Championships) i WTKU – World Traditional Karate-Do Union (European Traditional Karate-Do Championships – platform of WTKF, WFF, WBKA). Mistrzostwa były o tyle ważne, że był to jeden z pierwszych kroków do ujednolicania karate w Europie i na świecie. 18 medali przywiezionych z tych Mistrzostw przez zawodniczki Samuraja to nie lada wyczyn. Warto zaznaczyć, że Ola Politowicz wraz z koleżankami z Krakowa nie miały sobie równych i wywalczyły złote medale w kata drużynowym we wszystkich 3 Federacjach! Takim wynikiem może pochwalić się tylko zawodniczka z Bytomia w kata indywidualnym i Polska drużynówka z Olą w składzie w kata drużynowym. Nikomu więcej z polskiej ekipy nie udała się ta sztuka.

 


 Na koniec kilka ważnych wydarzeń dla naszej Akademii w 2021 roku:

1)      W styczniu Ola Politowicz podpisała umowę sponsorską z Volkswagen Berdychowski Poznań. Dzięki Sponsorowi Ola miała zapewniony dowóz na wszelkie aktywności w których uczestniczyła, a które odbywały się na terenie Polski.

2)      W lutym Wiktoria Łuczyńska odebrała wyróżnienie Polskiego Związku Karate Tradycyjnego za najlepszą zawodniczkę w kategorii junior w 2020 roku.

3)      Marzec 2021 to Zimowe Gasshuku które odbyło się w Szczyrku, a w którym uczestniczyli nasz główny trener Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan) oraz Aleksandra Politowicz i Wiktoria Łuczyńska.

4)      W długi majowy weekend Aleksandra Politowicz i Wiktoria Łuczyńska wraz z Senseiem Andrzejem Zarzecznym – trenerem Kadry Narodowej Młodzieżowców i Seniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego wybrały się do Serocka koło Warszawy na Zgrupowanie Kadry Narodowej PZKT.

5)      Początek września to Letnie Gasshuku połączone ze zgrupowaniem Kadry Narodowej PZKT. Do Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem pojechali Sensei Andrzej Zarzeczny (5 Dan), Aleksandra Politowicz, Natalia Szuba, Maja Barczak, Alicja Muszyńska i Wiktoria Łuczyńska. To właśnie w Zakopanem Ola, Ala i Wiktoria otrzymały powołania do reprezentowania Polski w Mistrzostwach Europy.

6)      Aleksandra Politowicz została zaproszona i zagrała w filmie promującym Mistrzostwa Europy w Katowicach.

7)      W grudniu w naszej Akademii odbyły się egzaminy na stopnie uczniowskie „kyu”.

Nie należy zapominać, że to tylko cząstka naszej Akademii. Nasz klub tworzy wielu wspaniałych sportowców, którzy na co dzień trenują pod okiem kadry trenerskiej w osobach Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan) – głównego trenera naszej Akademii oraz Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan). Pomimo pandemii jesteśmy dumni, że w roku 2021 naszym reprezentantom udało się wywalczyć aż tyle medali. Tak jak w ubiegłym roku wszystkich nietrenujących zachęcamy do treningów z nami. Bo treningi to przede wszystkim ruch, ale także oderwanie się od codzienności i poznawanie ciekawych ludzi.

W 2021 roku naszą Akademię na zawodach reprezentowali: Aleksandra Politowicz, Alicja Muszyńska, Wiktoria Łuczyńska, Wiktoria Nowicka, Sonia Nowicka, Aleksandra Arczewska, Alicja Arczewska, Dominika Oleksy, Natalia Szuba, Maja Barczak, Anna Urbanek, Zofia Szablewska, Kamil Tomczak, Oskar Kordela, Kacper Zając, Sebastian Kordela, Jakub Łukasiewicz

GRATULUJEMY!!!

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia a także Nowym 2022 Rokiem Wszystkim bez wyjątku życzymy Zdrowych, Spokojnych i Radosnych Świąt oraz Szczęśliwego i Dobrego 2022 roku.

Wojciech Politowicz + foto
 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,podsumowanie-2021-roku-w-akt-samuraj-gniezno.html