Podsumowanie działalności sekcji tenisa stołowego Stella Niechan w roku 2017

2018-01-04

Rok 2017 zamknęli tenisiści stołowi Stelli Niechan wieloma pozytywnymi wynikami działaniami organizacyjnymi.

Drużyna pierwszoligowa, stanowiąca wizytówkę klubu spełniła zakładane oczekiwania zajmując szóste miejsce w końcowej tabeli w sezonie 2016/2017 i utrzymując się w elicie klubów pierwszoligowych. Szczególnie cieszy fakt, że drużyna była oparta prawie wyłącznie na wychowankach klubu. Teraz bez niedysponowanej nieoczekiwanie Moniki Jacek  nasz zespól zajmuje lokatę zmuszającą w drugiej rundzie o trudna walkę o utrzymanie. Miejsce Moniki zajęła zaledwie trzynastoletnia Zuzia Lewandowska, najmłodsza zawodniczka w tych rozgrywkach. Mamy nadzieję, że nabierając doświadczenie Zuzia będzie się rozwijać.
 
Stella Gniezno jest jedynym w Wielkopolsce klubem występującym w rozgrywkach najwyższej klasy - 1 ligi.
Zespół rozgrywający mecze w hali GOSiR dostarczył swoim kibicom w każdym meczu wiele emocji.
 
Bardzo pozytywnie w rozgrywkach drugiej ligi męskiej spisywała się nasza drużyna – zdecydowanie najmłodsza w lidze !.  Drużyna złożona jest z zawodników siedemnastoletnich i dziewiętnastoletnich. Zespół po 1 rundzie zajmuje wysokie 3 miejsce !. 
 
W rozgrywkach indywidualnych niewątpliwie ogromnym sukcesem było zdobycie 7 tytułów Mistrzów Wielkopolski.
Indywidualnie ogromnym sukcesem było zdobycie przez Paulinę Nowacką tytułu Akademickiego Mistrzostwa Europy w grze deblowej i brązowego medalu w grze indywidualnej. 
 
O szerokim spektrum szkoleniowym sekcji świadczy fakt startu  naszych zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych: żaków, młodzików, kadetów, juniorów , młodzieżowców i seniorów. 
Po raz kolejny Stella Gniezno okazała się w tym roku najlepszym klubem pośród 71 działających w Wielkopolsce !.
 
Tenis stołowy  Stelli Gniezno to doskonała promocja Miasta na arenie krajowej.  
Celem zajęć szkoleniowych jest  zdobywanie dla Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego medali w Mistrzostwach Wielkopolski i Polski, ale również wyrabianie nawyków aktywnego, zdrowego spędzania wolnego czasu, umiejętności współżycia w grupie, walki fair-play,  itp.
Klub zorganizował  w Gnieźnie duże imprezy : „Ogólnopolski Memoriał im. Jarosława Maćkowiaka” – Otwarte Mistrzostwa Gniezna i Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów .
 
Ponadto cyklicznie organizowane są turnieje „Szukamy Młodych Talentów” cieszące się dużym powodzeniem.
Dzięki wsparciu  Miasta GnieznaGniezna, Powiatu Gnieźnieńskiego, Gminy Niechanowo sekcja może się rozwijać, a dzieci i młodzież realizować swoje sportowe pasje. Niewątpliwie znaczący wkład finansowy w działalność szkoleniową maja rodzice. 
 
Niestety Klub od dłuższego czasu boryka z ogromnymi problemami finansowymi. Duża ilość zawodów drużynowych i indywidualnych w różnych kategoriach wiekowych generuje spore koszty.
 Zajęcia prowadzone są systematycznie, codziennie przez trenerów :  Tadeusza Nowaka i Eugeniusza Krugera. 
 
Ze względu na specyfikę dyscypliny i stawiane wymagania do osiągniecia znaczących wyników, treningi odbywają się pięć razy w tygodniu. Do tego dochodzą systematyczne zawody kalendarzowe. Praktycznie w każdy weekend. Jest to naprawdę duże poświęcenie dla tych młodych zawodników. Kalendarz zawodów indywidualnych i drużynowych w tenisie stołowym jest  bogaty jak w żadnej innej dyscyplinie.  
 
Niezwykle dużą dbałość i troskę sekcja przywiązuje do aspektów wychowawczych wśród swoich podopiecznych, wyrabianie prawidłowych nawyków aktywności ruchowej , zasad fair-play, umiejętności współżycia w grupie, zdrowej i sportowej rywalizacji itp.
Od wielu lat gnieźnieński tenis stołowy swoimi wynikami, wpisuje się pozytywnie w promocję  Gniezna w kraju, a Klub „Stella Niechan” jest dobrze rozpoznawalną marką na „pingpongowej” mapie Polski. A, że jest to najstarszy Klub w Polsce posiadający sekcję tenisa stołowego warto pielęgnować dobre tradycje.
 
Tadeusz Nowak/ foto Paweł Balcerzak 
 
 
 
treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,podsumowanie-dzialalnosci-sekcji-tenisa-stolowego-stella-niechan-w-roku-1.html