Podsumowanie I kolejki IV ligi grupy północnej nowego sezonu 2014/2015

2014-08-12

Wyśmienitą skutecznością wykazali się na rozpoczęcie nowego sezonu piłkarze w grupie północnej IV ligi. W ośmiu meczach padło aż 38 bramek co daje średnią na mecz ponad cztery gole!

Z sobotnich meczów najwięcej emocji było w Skokach gdzie miejscowa Wełna podejmowała Lechię Kostrzyn. Mimo, że gospodarze prowadzili już do przerwy 3:1, w drugiej odsłonie było interesująco. W szczególności gdy w 80 minucie kostrzynanie zdobyli gola "kontaktowego". Ostatecznie beniaminek ze Skoków dowiózł wygraną do końcowego gwizdka arbitra i zapisał na swoim koncie pierwszy komplet punktów.

Ciekawie było także w Międzychodzie gdzie Warta zagrała z GKS-em Dopiewo. Mecz ułożył się wyśmienicie dla gospodarzy, którzy już w 3 minucie za sprawą Jarosława Krysiaka ustawili sobie dalszy przebieg tego pojedynku. Mimo, że spadkowicz z III ligi dążył do wyrównania sztuka ta mu się nie powiodła, a na dodatek w doliczonym czasie gry międzychodzianie zdobyli drugiego gola pieczętując wygraną.

Aż siedem bramek obejrzała garstka kibiców w Gnieźnie gdzie Mieszko podejmował jednego z kandydatów do awansu do III ligi Lubuszanina Trzcianka. Podopieczni Przemysława Urbaniaka niestety nie byli wstanie nawiązać wyrównanej walki z bardziej doświadczonym rywalem i polegli aż 1:6. Warto dodać, że gospodarze kończyli to spotkanie w osłabieniu gdyż czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Mokrzycki. Poza tym kontuzji kolana doznał najskuteczniejszy w ubiegłym sezonie w Mieszku Daniel Szymański, co bez wątpienia będzie sporym osłabieniem biało-niebieskich w następnych spotkaniach.

Ciekawie było w Trzemesznie. Zjednoczeni podejmowali skazany na pożarcie KS 1920 Mosina i długo zanosiło się na niespodziankę. W pierwszej części gole nie padły, choć gospodarze mieli ku temu stuprocentową okazję. Jednak rzutu karnego nie wykorzystał Krzysztof Majchrzak. W drugiej odsłonie jako pierwsi bramkę zdobyli podopieczni Arkadiusza Kaliszana ale w odpowiedzi trzemesznianie trafili dwukrotnie i wygrali na inaugurację 2:1.

Niespodziewanie łatwo punkty zainkasowała Sparta Oborniki. Zespół prowadzony przez Mariusza Drewicza wysoko wygrał z Huraganem Pobiedziska 4:1. O wygranej oborniczan zdecydowała pierwsza połowa w której miejscowi mieli dużą przewagę zdobywając trzy gole. W ten sposób nowy trener Huraganu Jakub Ostrowski zaliczył poważny falstart, a Sparta pokazała, że będzie w tym sezonie mocna.

W ostatnim sobotnim spotkaniu Sparta Szamotuły nie sporstała Gromowi Plewiska ulegając spadkowiczowi z III ligi 1:3. Gospodarzom nie pomógł nawet fakt, że to oni jako pierwsi trafili do siatki i do 34 minuty prowadzili 1:0. Katem szamotulan okazał się Adrian Napierała, który zapisał na swoim koncie dwa trafienia. Tym samym Sparta to jedyny beniaminek, który nie zdobył na inaugurację punktów.

Z kolei w niedzielnych spotkaniach kibice obejrzeli aż dwnaście goli. Najpierw w Niechanowie Pelikan rozgromił Leśnika Margonin 9:0 i tym samym zaliczył już 57 mecz z rzędu bez porażki. W tym spotkaniu bardzo dobrą skuteczność zaprezentował Hubert Oczkowski, który zapisując na swoim koncie hat-tricka jako pierwszy został liderem klasyfikacji najlepszych snajperów.

W drugim niedzielnym meczu, który opóźnił się o pół godziny z powodu ulewy, w Przyprostyni miejscowy Płomień uległ mającej duże aspiracje Iskrze Szydłowo 0:3. W zespole gości mocne wejście zaliczył pozyskany z Lubuszanina Trzcianka Paweł Nawrocki, który dwukrotnie pokonał golkipera gospodarzy.

Tym samym pierwszym liderem tabeli został beniaminek z Niechanowa, który w klasyfikacji wyprzedza Lubuszanina Trzcianka, Spartę Oborniki i Iskrę Szydłowo.

Podsumowanie I kolejki:

Warta Międzychód - GKS Dopiewo 2:0 (1:0)
ramki: Jarosław Krysiak (3), Bartosz Nowak (90) - dla Warty

Sparta Szamotuły - Grom Plewiska 1:3 (1:1)
bramki: Tomasz Stelmaszyk (18) - dla Sparty, Adrian Napierała 2x (34, 85), Damian Przepióra (66) - dla Gromu

Sparta Oborniki Wlkp. - Huragan Pobiedziska 4:1 (3:0)
bramki: Mikołaj Wicberger 2x (17 z karnego, 90 z karnego), Daniel Ledzion (4 samobójcza), Robert Sołowiej (32) - dla Sparty, Damian Gocałek (83) - dla Huraganu

Mieszko Gniezno - Lubuszanin Trzcianka 1:6 (0:2)
bramki: Wojciech Wypusz 2x (35,62), Robert Grzymski (6), Wojciech Szwedek (75), Sebastian Marciniak (85), Michał Wawszczak (88) - dla Lubuszanina, Krzysztof Jackowiak (69) - dla Mieszka

Zjednoczeni Trzemeszno - KS 1920 Mosina 2:1 (0:0)
bramki: Krzysztof Chojnacki (55), Dawid Ciążyński (71) - dla Zjednoczonych, ? (53) - dla KS 1920

Wełna Skoki - Lechia Kostrzyn 3:2 (3:1)
bramki: Jakub Ślósarczyk 2x (2,13), Krzysztof Gryszczyński (23) - dla Wełny, Paweł Rydlewski (15), Patryk Stawiarski (80) - dla Lechii

Płomień Przyprostynia - Iskra Szydłowo 0:3 (0:1)
bramki: Paweł Nawrocki 2x (51,80 z karnego), Emil Luboński (30) - dla Iskry

Pelikan Niechanowo - Leśnik Margonin 9:0 (3:0)
bramki: Hubert Oczkowski 3x (30, 85, 87), Łukasz Zagdański 2x (26, 32), Damian Pawlak (51), Mateusz Roszak (59), Paweł Igasiński (62), Filip Kruczyński (80) - dla Pelikana