Podsumowanie sezonu halowego w wykonaniu gnieźnieńskich drużyn młodzieżowych

2021-03-11

W minioną niedzielę, 7 marca, w hali POSiR przy ul. Spychalskiego w Poznaniu odbył się turniej finałowy mistrzostw Wielkopolski w hokeju halowym młodzików.

W zawodach wzięła udział drużyna Stelli Gniezno, która przegrała wszystkie mecze ze Swarkiem Swarzędz 1:3, Wartą Poznań 0:4 i Lipnem Stęszew 1:3. Stelliści ostatecznie zajęli 6. miejsce w mistrzostwach. Na 7. pozycji sklasyfikowana została drużyna Startu, która nie brała udziału w turnieju finałowym.

Juniorzy młodsi Startu zajęli 3. miejsce w eliminacjach okręgowych mistrzostw Polski. Stelliści uplasowali się na 7. pozycji w tych rozgrywkach, będących nieoficjalnymi mistrzostwami Wielkopolski.

Najlepiej spośród gnieźnieńskich zespołów młodzieżowych zaprezentowali się juniorzy Startu. Wprawdzie czerwono-czarnym nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku i nie zdołali obronić mistrzowskiego tytułu, ale zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski.