Podtrzymana seria zwycięstw młodzików młodszych Mieszka-Carbon Gniezno!

2014-06-19

Nie zwalniają tempa młodzicy młodsi Mieszka Gniezno ( rocznik 2002 ). Biało-niebiescy w zaległym meczu Grupy Mistrzowskiej, który odbył się w środę 18 czerwca w Gnieźnie, pewnie pokonali Skrę Otusz Wielkopolski 3-1.

Zwycięstwo to mogło być zdecydowanie bardziej okazałe ale zawodziła skuteczność młodych gnieźnian. Po tym meczu młodzicy Mieszka awansowali na drugie miejsce w tabeli i w najbliższy piątek będą bronić tej pozycji w meczu z trzecim zespołem tabeli SPN Szamotułami. Od początku meczu zdecydowaną przewagę osiągnęli gospodarze i raczej kwestią czasu było to kiedy padną bramki. Pierwsza padła w czwartej minucie choć już wcześniej kilka razy można było pokusić się o strzelenie gola. Bramkę dla gospodarzy zdobył Kacper Zimmer. Ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2-0 w 11 minucie meczu. Goście prawie nie przekraczali połowy boiska ale jak raz to zrobili od razu wywalczyli rzut karny po faulu w polu karnym Sebastiana Łukomskiego. Jednak jedenastka to jeszcze nie bramka co pokazał nasz bramkarz Jakub Bobkiewicz, który pewnie wybił piłkę w pole.

Druga połowa miała podobny przebieg. Zawodnicy Mieszka próbowali ,,wjechać'' z piłką do bramki a broniący się całym zespołem w polu karnym goście blokowali poczynania gnieźnian. Jak zdobywać bramki pokazał Adam Kowalski który zdecydował się na strzał z dystansu i pewnie umieścił piłkę w bramce. Szkoda tylko że jedna z kontr gości zakończyła się zdobyciem honorowej bramki gdyż w ten sposób zakończyła się seria meczów bez straty gola młodzików młodszych Mieszka, która trwała już przez pięć spotkań.

W ostatnim meczu sezonu 2013-2014 podopieczni Pawła Bartkowiaka zagrają z SPN Szamotuły. Mecz ten odbędzie się w piątek 20 czerwca o godz. 17.00 w Gnieźnie. Zwycięstwo i remis dadzą biało-niebieskim vice mistrzostwo Wielkopolski, natomiast porażka zepchnie gnieźnian na 3 miejsce.

Mieszko Gniezno - Skra Otusz Wielkopolski 3-1 ( 2-0 )

bramki: Kacper Zimmer 4' i 11', Adam Kowalski 43'

Mieszko Gniezno: Jakub Bobkiewicz - Jakub Chlebda, Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Kacper Zimmer, Jakub Basiński, Sebastian Łukomski - Olivier Zakrzewicz a także: Adam Kowalski, Dawid Malęgowski, Bartosz Kwitowski, Bartosz Bluege, Jakub Dzięcielski, Jakub Kuczewski