Podział punktów ligowych w Klęce

2015-09-20

Remisem oraz podziałem punktów w ligowej tabeli zakończyło się spotkanie z udziałem zespołu Czarnych Czerniejewo w zakończonej piątej kolejce poznańskiej klasy A grupy 1.

W niedzielę 20 września jedyny reprezentant powiatu gnieźnieńskiego w tej klasie piłkarskiej, udał się do Klęki gdzie o punkty ligowe walczył z miejscowym zespołem Phytopharmu. Spotkanie dla podopiecznych Bartłomieja Figasa zakończyło się wynikiem bezbramkowym a co za tym idzie oba zespoły podzieliły się punktami w ligowej tabeli. O ile w pierwszej połowie meczu oba zespoły nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji strzeleckich do zdobycia bramki gdyż walka o piłkę najczęściej toczyła się w środku boiska. To druga połowa niedzielnego spotkania, która toczyła się pod dyktando zespołu z Czerniejewa, obfitowała już w kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, która przesadziła by o zwycięstwie czerwono-czarnych w tej potyczce piłkarskie. Takie trzy dogodne sytuacje strzeleckie piłkarze z Czerniejewa zmarnowali w końcówce meczu. Najpierw w 75 minucie po faulu na Dominiku Jabkiewiczu dogodną sytuację do zdobycia gola w drużynie czerwono-czarnych zmarnował Dawid Maćkowiak posyłając piłkę z 20. metra obok słupka bramki gospodarzy. Pięć minut później okazji do zdobycia gola dającego prowadzenie zespołu z Czerniejewa, nie wykorzystał po zagraniu piłki w pole karne gospodarzy w wykonaniu Dominika Jabkiewicza napastnik Czarnych - Zbigniew Kościański, który z bliskiej odległości uderzeniem z głowy posłał piłkę obok słupka bramki Klęki. I na koniec w doliczonym części gry po sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy i obronieniu strzału w wykonaniu Norberta Szklarza do bezpańskiej piłki nie zdążył z dobitką Damian Szczepaniak. Tak więc ostatecznie spotkanie pomiędzy Phytopharmek Klęka a Czarnymi Czerniejewo, zakończyło się wynikiem bezbramkowym i podziałem punktów w ligowej tabeli.

O ile wynik osiągnięty w meczy niedzielnym przez zespół Czarnych Czerniejewo w Klęce może niezadawalać kibiców tej drużyny. To mamy i dobrą wiadomość dla nich, która napłynęła do klubu z Czerniejewa z centrali Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu w minionym tygodniu. Otóż wydział gier WZPN-u Poznań, podjął decyzję o zweryfikowaniu meczu wyjazdowego Czarnych Czerniejewo z rezerwami Polonii Środa Wlkp. jako walkower na korzyść podopiecznych Bartłomieja Figasa. Prezentujemy uzasadnienie tej decyzji podjęte przez wydział gier - Na podstawie § 10, pkt. 5. Adrian Olczyk przekroczył limit czasu gry w jednym terminie zawodnika do lat 19. 5 września zagrał 28 minut w trzecioligowym meczu Polonia Środa Wielkopolska - Nielbą Wągrowiec (2-0), a 6 września zagrał 90 minut w meczu rezerw.

Przypomnijmy, że na boisku lepsi okazali się gospodarze wygrywając 6:0.

Nie jest to jedyny mecz zweryfikowany przez wydział gier. Zostały również zweryfikowane dwa pierwsze mecze sezonu 2005/2016 rezerw Polonii Środa Wlkp. na korzyść pokonanych. I tak zostało zweryfikowane spotkanie z pierwszej kolejki gdzie rezerwy Polonii  pokonały KS Łopuchowo w stosunku z 6:0 oraz w mecz drugiej kolejki z Jurandem Koziegłowy zakończony wynikiem 5:0. W obu spotkaniach w barwach polonistów wystąpił nieuprawniony zawodnik.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczky, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Rafał Półtorak (46’ Dawid Maćkowiak), Bartosz Kubalewski, Rafał Wawrzyniak, Damian Pankowski (60’ Damian Szczepaniak), Dominik Jabkiewicz, Sławomir Staniszewski, Zbigniew Kościański (70’ Norbert Szklarz).

Następny mecz zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra w sobotę 26 września na własnym boisku podejmując o godzinie 16.30 zespół Orkanu Jarosławiec. Nim do tego spotkania dojdzie w środę 23 września zespół Czarnych Czerniejewo w ramach trzeciej rundy Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego również na własnym ternie o godzinie 16.30 podejmować będzie zespół czwartoligowy Zjednoczonych Trzemeszno.