Podział punktów w ligowej tabeli

2015-10-25

Drużyna Mieszka Gniezno, zajmująca odległe czternaste miejsce w ligowej tabeli po rozegranych jedenastu meczy w sezonie 2015/2016, w wielkopolskiej IV ligi grupy północnej, w niedzielę 25 października walczyła o kolejne punkty ligowe.

Przeciwnikiem biało-niebieskich w XII kolejce ligowej w meczu wyjazdowym był beniaminek czwartoligowych  zmagań zespół Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Wysoka, który awans wywalczyła w poprzednim sezonie 2014/2015 po dwóch meczach barażowych. Zespół z Wysokiej w wyniku zajętego pierwszego miejsca w tabeli pilskiej  klasy okręgowej grupie północnej o awans występu na boiskach czwartoligowych w sezonie 2015/2016, stoczył z inną drużyna występującą w tej samej klasie piłkarskiej, która zajęła pierwsze miejsce w grupie południowej a mianowicie zespołem Płomienia Połajewo. Pierwszy mecz barażowy zespół Wysokiej wygrał zdecydowanie u siebie w stosunku 5:0 i mimo porażki w drugim spotkaniu rewanżowym na trenie swojego przeciwnika w stosunku 3:4 uzyskał awans do zmagań ligowych w sezonie 2015/2016 w rozgrywkach wielkopolskiej IV lidzie grupie północnej. Spotkanie pomiędzy obiema drużynami było pierwszym w historii obu klubów na szczeblu czwartoligowym i po zaciętym i dość wyrównanym jego przebiegu zakończyło się remisem 3:3 a co za tym idzie podziałem punktów przez oba zespoły w ligowej tabeli.

Przechodzą jednak do samej relacji niedzielnych wydarzeń w meczu pomiędzy GLKS Wysoką a Mieszkiem Gniezno, w którym padało aż sześć goli. Pierwsi na prowadzenie 1:0 wyszli gnieźnianie, po zdobytej bramce w 34 minucie. Andrzej Stzefański obsłużył celnym podaniem Michała Wiśniewskiego a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy wpakował mu piłkę do jego bramki będą w polu karnym Wysokiej. Jednobramkowe prowadzenie Mieszka Gniezno, utrzymało się aż do 43 minuty, wtedy to gospodarze do szatni zdobyli gola, którym wyrównali stan meczu 1:1 przed końcem pierwszej połowy. Pozostałe cztery bramki oba zespoły zdobyły już w drugiej części meczu. W 65 minucie został zdobyty drugi gol przez gnieźnian, po którym kolejny raz wyszli na prowadzenie 2:1. Autorem bramki numer dwa dla Mieszka Gniezna, okazał się Andrzej Stafański, który piłkę w bramce gospodarzy umieścił po dobitce z 5 metra po wcześniejszym strzale Mateusza Kaczora i obronie bramkarza Wysokiej. Gospodarze po raz drugi do remisu 2:2 w niedzielnym spotkaniu doprowadzili w 72 minucie, kiedy to jeden z zawodników Wysokiej umieścił piłkę w bramce Mieszka po długim rogu , która przedtem trafiła w poprzeczkę. Trzeci raz podopieczni Mikołaja Tarczyńskiego na prowadzenie w niedzielnym meczu 3:2 wyszli w 83 minucie, kiedy to Andrzej Stafański umieścił piłę w bramce z Wysokiej po bezpośrednim uderzeniu jej z egzekwowanego rzutu wolnego z 20 metra po wcześniejszym faulu na Danielu Szymańskim. I kiedy wydawało się że gnieźnianie ten wynik dowiozą do końca meczu i zainkasują na swoim koncie komplet punktów. W 90 minucie gospodarze zdołali doprowadzić do stanu 3:3. Na bramkę Mieszka Gniezno strzał oddał jeden z zawodników Wysokiej, mimo udanej interwencji golkipera biało-niebieskich Patryka Szafrana, piłka odbiła się od obrońcę gnieźnieńskiego Krzysztofa Jackowiaka i wpadała do bramki. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem i podziałem punktów w ligowej tabeli przez oba zespoły.

Skład Mieszka Gniezno: Patryk Szafran, Michał Wiśniewski, Michał Góralski, Krzysztof Jackowiak, Robert Pepliński, Dawid Urbaniak (46’ Karol Karasiewicz), Mateusz Kaczor, Andrzej Stefański, Kamil Chopcia, Mikołaj Zawadka, Daniel Szymański.

Następne spotkanie mistrzowskie Mieszko Gniezno, rozegra w najbliższą sobotę 31 października, kiedy to o godzinie 14.00 podejmować będzie na własnym trenie zespół kolejnego beniaminka czwartoligowego Kotwicę Kórnik.

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
8.  Huragan Pobiedziska 12 14 4 2 6 16-22 3 1 2 11-10 1 1 4 5-12 2 4 1 1 0 2-1
9.  Zjednoczeni Trzemeszno 12 14 4 2 6 19-24 3 1 3 9-11 1 1 3 10-13 3 4 1 1 1 5-5
10.  GLKS Wysoka 12 14 4 2 6 23-25 2 2 3 14-17 2 0 3 9-8 4 4 1 1 2 8-9
11.  1922 Lechia Kostrzyn 12 14 4 2 6 21-37 2 0 4 6-21 2 2 2 15-16 2 1 0 1 1 6-7
12.  Tarnovia Tarnowo Podgórne 12 13 4 1 7 25-21 3 0 2 18-8 1 1 5 7-13
13.  Wełna Skoki 12 12 3 3 6 10-24 2 2 3 9-17 1 1 3 1-7
14.  Mieszko Gniezno 12 10 2 4 6 14-23 1 1 3 5-10 1 3 3 9-13
15.  Płomień Przyprostynia 12 7 2 1 9 18-31 0 1 5 6-14 2 0 4 12-17
16.  Mawit Lwówek 12 4 1 1 10 7-38 1 0 6 5-17 0 1 4 2-21