Pogoń szczecinianek bez happy endu. Zagłębie Lubin zdobyło Puchar Polski!

2019-05-18

W sobotę, 18 maja w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie rozegrany został mecz finałowy Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet w którym Zagłębie Lubin pokonało Pogoń Szczecin.

Grę rozpoczęły zawodniczki Zagłębia. W 3 minucie szczecinianki konstruowały akcję, jednak zgubiły piłkę, która przejęły szczypiornistki z Lubina. Minutę później, Pogoń miała dobrą okazję na premierowe trafienie, jednak szansy nie wykorzystała Jelena Agbaba. W 6 minucie w sytuacji sam na sam przed bramkarką Pogoni znalazła się Małgorzata Buklarewicz, jednak Monika Pruenster popisała się dobrą interwencją. Minutę później mieliśmy pierwszą bramkę dla lubinianek, a na listę strzelczyń wpisała się Kinga Grzyb. Niecałe dwie minuty później, po akcji Pogoni wyrównała Oktawia Płomińska. W odpowiedzi dwie minuty później rzut karny wykorzystała Kinga Grzyb, trafiając w tym meczu już po raz trzeci. W 13 minucie „Miedziowe” prowadziły 5:2. Kilka minut później, do bramki Pogoni trafiła JovanaMilojević, a Zagłębie prowadziło 7:3. Lubinianki mogły powiększyć przewagę, jednak w poprzeczkę trafiła Patricia Machado Matieli. Co nie udało się Patricii, udało się w 19 minucie Kindze Grzyb, która efektowną „wkrętką” umieściła piłkę w szczecińskiej bramce. W 22 minucie gola dla Zagłębia zdobyły kolejno Viktoria Belmas oraz Kinga Grzyb  i lubinianki  „odjechały” Pogoni na siedem trafień różnicy (11:4). Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, zawodniczki z Lubina prowadziły 13:5. Do przerwy było 15:6 dla „Miedziowych”.

W 32 minucie lubinianki miały rzut karny, jednak  w słupek trafił Małgorzata Trawczyńska. Minutę później z linii siedmiu metrów trafiła najskuteczniejsza zawodniczka meczu-Kinga Grzyb. W 38 minucie na raty rzut karny dla Zagłębia wykorzystała Kinga Grzyb. Minutę później, akcję przeprowadziły szczecinianki, jednak piłkę przejęła Paulina Piechnik i po rzucie do pustej bramki Pogoni zdobyła gola. W 40 minucie meczu na tablicy wyników był rezultat 19:10 dla szczypiornistek z Dolnego Śląska. W 45 minucie po bramce Małgorzaty Buklarewicz było 21:12. Na dziesięć minut  przed końcem spotkania szczeciniankom udało się zmniejszyć straty. Pogoń poszła za ciosem i w 52 minucie przegrywała już tylko 16:22. W 54 minucie bramkarka Pogoni Szczecin silny rzut Kingi Grzyb. Bramka Pauliny Piechnik pozwoliła jednak lubiniankom wrócić na właściwe tory i na trzy minuty przed końcem meczu Zagłębie prowadziło 23:18. Ostatecznie lubinianki pokonały Pogoń Szczecin 25:19  i to one zdobyły Puchar Polski.

Zagłębie Lubin-Pogoń Szczecin 25:19 (15:6)

Najwięcej bramek:
Zagłębie Lubin: Kinga Grzyb-11.
Pogoń Szczecin: Valentina Blazević-6.

Składy:
Zagłębie Lubin: Monika Wąż, Agnieszka Kuźmicka, Monika Maliczkiewicz (bramkarki)-Kinga Grzyb, Malwina Hartman, Małgorzata Trawczyńska, Małgorzata Buklarewicz, Agata Wasiak, Adrianna Górna, Paulina Piechnik, Zuzanna Ważna, Patricia Machado Matieli, Agnieszka Jochymek, Viktoria Belmas, Klaudia Pielesz, JovanaMilojević (zawodniczki z pola). Trenerką Zagłębia jest Bożena Karkut.

Pogoń Szczecin: Monika Pruenster, Marta Wawrzynkowska, Natalia Krupa(bramkarki)-Oktawia Płomińska, Ivana Bozovic, Patrycja Noga, Agata Cebula, Marlena Urbańska, Natalia Janas, Joanna Wołoszyk, Daria Szynkaruk, Ivana Dezic, Daria Zawistowska, Karolina Kochaniak, Jelena Agbaba, Valentina Blazević (zawodniczki z pola). Trenerem Pogoni jest Neven Hrupec.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ