Pogrom juniorów starszych Mieszka w Szamotułach

2014-10-19

Najwyższej porażki w Lidze Wojewódzkiej doznali juniorzy starsi Mieszka Gniezno. W 9 kolejce biało-niebiescy przegrali w sobotę 18 października w Szamotułach z Sokołem Szamocin 0-8. Wynik ten w pełni odzwierciedla wydarzenia na boisku i na pewno był to najsłabszy występ gnieźnian w tym sezonie.

Z jednej strony ostatnie dwa zwycięstwa dawały nadzieję na kolejny udany występ juniorów Mieszka, z drugiej strony kłopoty kadrowe i silny rywal mogły zwiastować poważne problemy biało-niebieskich. Gnieźnianie przez 60 minut próbowali walczyć z gospodarzami, jednak ostatnie pół godziny to wyraźna dominacja juniorów MSP Szamotuły ( występującymi pod szyldem Sokoła Szamocin ) i strata aż 5 bramek.

Jedynym zawodnikiem, który zagrażał bramce gospodarzy był najlepszy w szeregach gości środkowy obrońca Marek Sanok, który dwukrotnie był bliski pokonania bramkarza Sokoła. W 33 minucie po dośrodkowaniu Krystiana Jabłońskiego i w 70 minucie po rzucie rożnym w wykonaniu Daniela Bartkowiaka strzelał głową minimalnie niecelnie.

O tym meczu biało-niebiescy muszą jak najszybciej zapomnieć bo już w najbliższą niedzielę czeka ich mecz z Rawią Rawicz. Będzie to bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w Lidze Wojewódzkiej.