Pojedynek Basket kontra Basket

2014-12-10

W środę 10 grudnia drużyna TS Basket Gniezno podejmowała u siebie zespół UKS Basket Ostrów.

Zapowiadało się interesujące spotkanie i takie rzeczywiście było. Obie drużyny narzuciły szybkie tempo gry od początku spotkania i utrzymywały je do ostatniej syreny. Już w pierwszych minutach gnieźnianki wypracowały prowadzenie 6:0. Ostrowianki nie chciały jednak łatwo oddać meczu i walczyły przez cały czas. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 24:17 dla naszych zawodniczek. W drugiej kwarcie walka toczyła się na całym boisku, akcja za akcję i zakończyła się remisem 12:12. Po zmianie stron, gnieźnieńskie Basketki podkręciły tempo i odskoczyły na kolejne punkty, wygrywając tę część 15:8, a przez chwilę przewaga wynosiła nawet 16 punktów. W czwartej odsłonie za falue z boiska zeszły trzy nasze zawodniczki oraz jedna z zespołu przyjezdnego. Ostrowianki próbowały jeszcze poderwać się do gry, wygrały czwartą kwartę 13:19 ale ostateczny wynik meczu to 64:56 dla TS Basket Gniezno.

Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie, obfitowało w błyskawiczne akcje i kontry oraz dobrą grę w obronie. Swoje kolejne "trójki" trafiły - kapitan drużyny - Aleksandra Piasecka - trzy trafienia i jedno - Katarzyna Matysiak. Na trybunach wypatrzeć mogliśmy Łukasza Zarzyckiego, dyrektora sportowego zaprzyjaźnionego klubu AZS Poznań. Dziękujemy wszystkim za gorący doping.

TS Basket Gniezno - UKS Basket Ostrów Wlkp. 64:56(24:17, 12:12, 15:8, 13:19)

Punkty dla TS Basket: Liliana Banaszak 22, Aleksandra Piasecka 16, Julia Mierzwiak 10, Monika Pilarska 4, Katarzyna Matysiak 3, Aleksandra Skubiszyńska 3, Julia Andrzejewska 2, Aleksandra Grzechowiak 2, Marta Kęsik 2, Karolina Draheim 0, Oliwia Prusak 0, Kinga Twardowska 0. Trenerzy: Marek Szczepanowski, Bartosz Piasecki

Punkty dla UKS Basket Ostrów Wlkp.: J. Niełacna 14, W. Janczewska 9, N. Waliszewska 9, L. Wawrzyniak 9, W. Jakubowicz 7, A. Kowalczyk 3, A. Walczak 3, N. Tyniec 2, W. Kasprzak 0, W. Kania 0, A. Rybak 0, J. Majchrzak. Trener: T. Główka

Sędziowali: M.Błaszak, B. Dolata.