Polacy tuż za podium mistrzostw świata

2024-01-31

W dniach 28-31 stycznia w stolicy Omanu, Maskacie rozgrywany był turniej mistrzostw świata w hokeju pięcioosobowym.

Wcześniej  w Maskacie rozegrano mistrzostwa świata kobiet, podczas których po brąz sięgnęły Polki. Męska reprezentacja była bardzo bliska powtórzenia ich sukcesu. W grupie eliminacyjnej Polacy przegrali wprawdzie z Holandią 3:6, ale pokonali  Nigerię 7:2 i Pakistan 8:6. W ćwierćfinale podopieczni trenera Roberta Grzeszczaka wygrali z Egiptem 2:1. W półfinale przegrali minimalnie z Malezją 3:4, a w walce o brąz zostali pokonani przez gospodarzy turnieju 3:2. Tytuł mistrzowski wywalczyli Holendrzy pokonując w finale Malezję 5:2.

A już od czwartku, 1 lutego,  w belgijskim Leuven rozgrywane będą mistrzostwa Europy w hokeju halowym, Trener Dariusz Rachwalski do kadry na ten turniej powołał między innymi Marcina Lewartowskiego ze Stelli Gniezno oraz wychowanków Startu Gniezno: Gracjana Jarzyńskiego (DTV Hannover), Jacka Kurowskiego (TSV Mannheim) i Patryka Pawlaka (AZS AWF Poznań).