Politechnika Gdańska za mocna dla MKK

2018-12-08

W sobotę 8 grudnia koszykarze Sklep Polski MKK Gniezno przegrali we własnej hali z niepokonaną w tym sezonie ligowym i zdecydowanym liderem rozgrywek drugiej ligi - Politechniką Gdańską.

Dość niespodziewanie mecz z przytupem rozpoczęli gracze z Gniezna, którzy po sześciu minutach spotkania prowadzili z liderem drugiej ligi aż 21:11. Na dodatek minutę później dwa rzuty osobiste wykorzystał Dariusz Wietrzyński. Po „trójce” Marcina Malczyka Politechnika zmniejszyła jednak straty do sześciu punktów (24:18). Po pierwszej kwarcie Miejski Klub Koszykówki prowadził 24:20.

Druga kwarta rozpoczęła się od trafienia koszykarzy z Gdańska. Na dodatek po niesportowym faulu Filipa Andrzejewskiego dwa rzuty osobiste wykonywała Politechnika. Obydwie próby znalazły drogę do kosza i tym samym goście objęli prowadzenie. Po chwili za trzy punkty trafił Kamil Hanke. Po dwóch minutach przyjezdni prowadzili już 31:24. Gnieźnianom co prawda udało się nieco zmniejszyć straty, jednak po „trójce” Piotra Renkiela przewaga gościu wzrosła do dziesięciu punktów (44:34). Po pierwszej połowie Politechnika Gdańska prowadziła z MKK już 49:34.

W trzecią kwartę lepiej weszli gnieźnianie zdobywając pięć punktów przy żadnym straconym. Politechnika wróciła jednak na właściwe tory i po czterech minutach było 56:39. Na trzy minuty przed końcem tej odsłony goście prowadzili 61:43. Chwilę później straty zmniejszył Emil Rau po celnym rzucie za trzy punkty. Miejscowi dołożyli jeszcze kilka punktów i na koniec kwarty było już „tylko” 56:64.

Jako pierwszy w czwartej części gry trafił koszykarz z Gniezna – Michał Szydłowski. Gdańszczanie jednak szybko odpowiedzieli celnym trafieniem. Po trzech minutach koszykarze MKK przegrywali 62:73.Trzy minuty później Politechnika prowadziła 77:62, a po kilkunastu następnych sekundach punkty dla gdańszczan dołożył Marcin Malczyk. Na dwie minuty przed końcową syreną  „trójkę” trafił dodatkowo Jakub Derkowski i było już 85:63 dla Politechniki. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z liderem rozgrywek drugiej ligi – Politechniką Gdańską w stosunku 65:85.

Sklep Polski MKK Gniezno – Politechnika Gdańska 65:85 (24:20, 10:29, 22:15, 9:21)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Szydłowski 21, Wietrzyński 19, Rau 11, Chmielewski 4, Sobkowiak 4, Leśniczak 4, Andrzejewski 2, Szorcz, Maroszek, Nocek.

Politechnika Gdańska: Szymański 17, Malczyk 16, Załucki 14, Hanke 11, Lewiński 9, Renkiel 7, Derkowski 7, Trębowicz 4, Wąsowicz, Karpacz, Marchlewski, Jaśkiewicz.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strugalski - Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ