Polki obroniły tytuł

2014-01-27

Reprezentacja Polski kobiet zdobyła brązowy medal rozgrywanych w dniach 24-26 stycznia w Pradze Mistrzostw Europy w hokeju halowym.

Biało-czerwone pokonały w grupie eliminacyjnej Francję 4:1, przegrały z Białorusią 3:4 i zremisowały z Austrią 2:2.  Zajmując drugie miejsce w grupie B podopieczne Krzysztofa Rachwalskiego zmierzyły się w półfinale ze zwycięzcą grupy A - reprezentacją Holandii. Spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 2:2. W karnych zagrywkach lepsze były Holenderki zwyciężając 1:0.

W tej sytuacji Polki spotkały się w walce o brąz z reprezentacją Austrii, która w drugim półfinale została pokonana przez Niemki 5:1. Mecz o brązowy medal  był bardzo zacięty i wyrównany. Do przerwy Polki remisowały 1:1, ale w 30. minucie Paula Sławińska zdobyła gola dającego wygraną 2:1 i brązowy medal dla biało-czerwonych, które wywalczyły go po raz drugi z rzędu (poprzednio w 2012 roku w Lipsku). Mistrzyniami Europy zostały zawodniczki Holandii, które w finale pokonały Niemki 3:0.