Polki opuszczają elitę - smutne pożegnanie selekcjonera

2018-01-22

W dniach 19-21 stycznia w Pradze rozegrane zostały Mistrzostwa Europy w hokeju halowym kobiet. Reprezentacja Polski zajęła w nich ostatnie miejsce i została zdegradowana do II dywizji HME.

Udział w turnieju wzięły reprezentacje: Rosji, Szwajcarii, Niemiec, Holandii, Białorusi, Ukrainy, Czech i Polski. Biało-Czerwone broniące tytułu wicemistrzyń Europy wywalczonego przed dwoma laty w Mińsku dobrze zagrały tylko w pierwszej połowie inaugurującego zmagania meczu ze Szwajcarią. Podopieczne trenera Krzysztofa Rachwalskiego prowadziły do przerwy 1:0, ale ostatecznie przegrały 1:2. W kolejnych spotkaniach  grupy A  przegrały z Holandią 1:4 i Białorusią 2:5. Zajmując czwarte miejsce. O utrzymanie w elicie walczyły z Rosją również przegrywając 1:4.  Na zakończenie mistrzostw w meczu o 7. miejsce zostały pokonane przez Ukrainki 3:1. Turniej w Pradze był pożegnalnym dla selekcjonera reprezentacji Polski. Krzysztof Rachwalski został bowiem wybrany na stanowisko kierownika wyszkolenia Polskiego Związku Hokeja na Trawie i w tej sytuacji nie będzie już prowadzić kadry narodowej kobiet, z którą w sumie pracował ponad 10 lat osiągając kilka sukcesów - w tym trzy medale HME.

Turniej w Pradze wygrała reprezentacja Niemiec, która dopiero w karnych zagrywkach pokonała 2:1 faworyzowaną Holandię. W regulaminowym czasie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.  Brązowy medal wywalczyły reprezentantki Białorusi, które  w „małym finale” pokonały gospodynie  turnieju 5:3.