Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan dla ponad 700 rozpoczęte

2014-07-22

21 lipca 2014 roku w powiecie gnieźnieńskim rozpoczęły się Półkolonie „Sport – Uśmiech – Zabawa 2014” organizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan dla 610 dzieci z terenu gmin Witkowo, Niechanowo, Kłecko oraz miasta Gniezna. a od 14 lipca 2014 roku trwają już dla 100 dzieci z gminy Gołańcz w powiecie wągrowiecki.

10-dniowe półkolonie dla dzieci w wieku szkoły podstawowej SMW realizuje, już po raz 19-ty. Stowarzyszenie jak co roku przygotowało dla najmłodszych wiele atrakcji. Wśród nich m.in. wycieczki turystyczno – krajoznawcze do ciekawych zakątków Wielkopolski, odkrywanie historii regionu, edukacja na wesoło, spotkania z interesującymi osobami, gry, zabawy, rekreacja na basenie, spartakiady, oraz nauka umiejętności zabawy i przebywania w grupie rówieśniczej. Podczas półkolonii dzieci każdego dnia otrzymają również posiłek regeneracyjny.


Nad realizacją atrakcyjnego programu oraz bezpieczeństwem półkolonistów czuwa doświadczona, 60-osobowa kadra kierowniczo – wychowawcza, w tym również 5 wolontariuszy.      

 

Półkolonie odbywają  się w placówkach oświatowych, świetlicach wiejskich oraz świetlicach socjoterapeutycznych.

 

Pierwszego dnia półkoloniści zapoznali się z atrakcjami, które na nich czekają przez najbliższe dwa tygodnie, uczestniczyli w grach i zabawach integracyjnych, mających na celu lepsze zapoznanie się z rówieśnikami oraz wspólnie z kadrą wychowawczą sporządzili kontrakt grupowy – swój regulamin praw oraz obowiązków.  

 

W piątek 25 lipca 2014 roku dzieci z gnieźnieńskich placówek półkolonii spotkają się na kompleksie boisk sportowych GOSIR przy ul. Strumykowej, na którym rozegrany zostanie Turniej Piłkarskich „Półkolonijny Mundial”. 6 drużyn dziewcząt oraz 6 drużyn chłopców, aktywnie wypoczywając rywalizować będzie o pamiątkowe medale.


Uczestnicy wypoczynku jak co roku spotkają się na wspólnej Spartakiadzie Sportowo – Rekreacyjnej „Dajmy Szansę 2014”, która zorganizowana zostanie 30 lipca 2014 roku na terenie amfiteatru Centrum Kultury eSTeDe w Gnieźnie. Łącznie grupa ok. 1000 dzieci  i młodzież w duchu fair play rywalizować będzie w konkurencjach sportowo – rekreacyjnych o pamiątkowe medale oraz puchary dla swoich placówek. Przed swoimi rówieśnikami, poszczególne półkolonie na scenie ESTEDE zaprezentują swoje umiejętności artystyczne. Zorganizowane zostaną również widowiskowe pokazy m.in. przez Automobil Klub Wielkopolska. W ramach spartakiady dzieci otrzymają gorący posiłek oraz słodkie upominki. Spartakiada zorganizowana zostanie przy współudziale środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie w ramach PO FIO „Centra Inicjatyw Obywatelskich”.


Półkolonie w powiecie wągrowieckim potrwają do 25 lipca, natomiast w powiecie gnieźnieńskim do 1 sierpnia, kiedy dzieci podsumują 10 dniowe czas zabawy i niezapomnianych przygód. Letni wypoczynek realizowany jest przy wsparciu samorządów lokalnych - miasta Gniezna, Witkowa, Niechanowa, Kłecka oraz Gołańczy.   

 

 

SMW Gniezno + foto
 

 

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,polkolonie-stowarzyszenia-mlodych-wielkopolan-dla-ponad-700-rozpoczete.html