Polonia Bytom za mocna. MKK kończy udany sezon

2022-04-09

Koszykarze MKK zakończyli najlepszy w historii klubu sezon ligowy na II rundzie play-off. Lepsza od podopiecznych trenera Arkadiusza Konowalskiego okazała się Polonia Bytom, która pewnie wygrała zarówno w środę u siebie, jak i w sobotę, 9 kwietnia w Gnieźnie. Tym samym gnieźnianie powtórzyli zeszłoroczne osiągnięcie, kiedy to również w II rundzie przegrali z drużyną z Katowic.

Początek spotkania pomiędzy MKK a Polonią Bytom był bardzo wyrównany. Po trzech minutach był remis 6:6. Minutę później, punkty dla gnieźnian zdobył Michał Szydłowski. Polonia szybko jednak odpowiedziała trafieniem Marka Piechowicza. W 6 minucie punkty dla Bytomia spod kosza zdobył Marcin Salamonik. Na trzy minuty przed końcem pierwszej kwarty był remis 13:13. W 9 minucie skutecznym blokiem na Emilu Rau popisał się Tomasz Deja. Na pół minuty przed końcem tej części gry. „trójkę” trafił Dariusz Dobrzycki. Polonia jednak w końcówce odpowiedziała i po pierwszej kwarcie było 18:16 dla gości.

Pierwsze punkty w drugiej odsłonie zdobył Dariusz Dobrzycki. Kilkanaście sekund później, za trzy dla Polonii trafił Szymon Daszke. W 3 minucie punkty dla MKK zdobył Juliusz Barański. Kilka akcji później, za trzy punkty trafił Dariusz Dobrzycki. Polonia odpowiedziała punktami Sebastiana Dusiło. W 5 minucie kolejną „trójkę” w tym meczu trafił kapitan MKK, Dariusz Dobrzycki, który na dodatek był faulowany. Po pięciu minutach koszykarze z Gniezna prowadzili 28:26. Po chwili za trzy trafił rozgrywający sezon życia, młody Hubert Konowalski. W 8 minucie  „trójkę” w zespole z Bytomia trafił Paweł Bogdanowicz. W odpowiedzi,  trzy punkty dla MKK zdobył ponownie Hubert Konowalski. Po pierwszej połowie na tablicy wyników był rezultat 39:38 dla MKK.

Początek trzeciej kwarty należał do koszykarzy Polonii Bytom, którzy po trzech minutach prowadzili z MKK 45:39. W 5 minucie po ładnej, składnej akcji punkty dla przyjezdnych zdobył Marcin Salamonik. Dopiero w 6 minucie gnieźnianom udało się po raz pierwszy w tej odsłonie trafić do kosza, a zrobił to Michał Szydłowski. W odpowiedzi jednak za trzy trafił Paweł Jurczyński. Na trzy minuty przed końcem trzeciej części gry koszykarze Polonii prowadzili 51:45. Kilkanaście sekund później, dwa punkty dla gości zdobył Marek Piechowicz. Po trzech częściach gry Polonia Bytom prowadziła z gnieźnianami 58:46.

Początek czwartej odsłony był bardziej wyrównany, jak poprzedniej. Wciąż jednak przewaga Polonii Bytom była wyraźna. Po trzech minutach koszykarze ze Śląska prowadzili 62:48. W 4 minucie 2/2 z rzutów osobistych wykorzystał Hubert Konowalski. W odpowiedzi trafienie dla Polonii zaliczył Marek Piechowicz. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania poloniści prowadzili z MKK już 70:50. W 7 minucie 2/2 z rzutów osobistych trafił Adrian Sobkowiak. Który kilkanaście sekund wcześniej trafił za trzy punkty. Minutę później, na parkiecie w zespole gnieźnieńskim pojawił się kolejny młody gracz-Jakub Szkudlarek.  W 8 minucie „trójkę” dla Polonii Bytom trafił Paweł Bogdanowicz. W końcówce ten sam zawodnik po raz kolejny trafił za trzy punkty. Ostatecznie Sklep Polski MKK Gniezno przegrał z Polonią Bytom 58:84 i tym samym zakończył sezon ligowy na II rundzie play-off.

Sklep Polski MKK Gniezno - Polonia Bytom 58:84 (16:18, 23:20, 7:20, 12:26)

Punkty:
Sklep Polski MKK Gniezno: Dobrzycki 15, A. Sobkowiak 11, H. Konowalski 10, Szydłowski 8, Wietrzyński 7, Barański 5, M. Sobkowiak 2, Rau, Szkudlarek, Nocek.

Polonia Bytom: Daszke 16, Bogdanowicz 15, Salamonik 11, Piechowicz 10, Dąbek 9, Jurczyński 8, Deja, 7, Jagoda 4, Dusiło 4, Respondek.