Polonia Bytom za silna dla MKK Gniezno!

2022-04-07

W środę 6 kwietnia zespół koszykarzy Sklep Polski MKK Gniezno, udał się do Bytomia gdzie w 2 rundzie play-off 2 ligi PZKosz mierzył się z zespołem tamtejszej Polonii.

Podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, przed tym spotkaniem zdawali sobie sprawę że spotkanie z zespół Polonii Bytom, która sezon zasadniczy II ligi ukończyła na pierwszym miejscu z bilansem 27:3 nie będzie należało do tych łatwych z tak wymagającym przeciwnikiem. Obawy przedmeczowe niestety się sprawdziły gdyż Sklep Polski MKK Gniezno, w pierwszym meczu 2 rundy play-off uległ zespołowi Polonii Bytom różnicą dwudziestu jeden punktów 89:68.

Jeśli chodzi o sam pojedynek koszykarski pomiędzy Polonią Bytom a Sklepem Polskim MKK Gniezno. To spotkanie od początku układało się po myśli Polonistów, którzy wygrali pierwszą kwartę zdecydowanie 23:11. W II kwarcie górą byli koszykarze z Pierwszej Stolicy Polski, którzy zaliczyli swoją najlepszą serią ośmiu punktów zdobytych z rzędu w meczu, co pokazało, że nie dają za wygraną. I gnieźnianie po wygranej drugiej kwarcie 25:16 schodzili na przerwę przegrywając z polonistami zaledwie czteroma punktami 39:36 co dawało nadzieje że w kolejnych dwóch kwartach mogą szale zwycięstwa przechylić na swoją korzyść. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż po zmianie stron to Poloniści przejęli inicjatywę i trzecią kwartę wygrali zdecydowanie 31:13 co sprawiło że prowadzili w meczu już 70:49. W czwartej odsłonie środowego meczu  gra była nieco szarpana z obu stron, ale toczyła się pod kontrolą gospodarzy co sprawiło że mimo remisu 19:19 to Polonia Bytom po końcowym gwizdku cieszyła się z zwycięstwa w pierwszym meczu 2 rundy play-off 89:68.

Teraz oba zespoły czeka spotkanie rewanżowe, do którego dojdzie już w Gnieźnie w sobotę 9 kwietnia o godzinie 14:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki. Czy drużynie Sklep Polski MKK Gniezno, uda się odrobić straty punktowe z pierwszego spotkanie i czy wygrają je znacznie wyższą różnicą punktową zapewniając sobie awans do ćwierćfinałów przekonamy się niebawem.

Polonia Bytom – Sklep Polski MKK Gniezno 89:68 (23:11, 16:25, 31:13, 19:19)

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Dariusz Dobrzycki - 26, Emil Rau - 13, Hubert Konowalski - 12, Michał Szydłowski, Marcin Nocek i Marek Sobkowiak po 5 oraz Juliusz Barański - 2.

Punkty dla Polonii Bytom rzucili: Paweł Jurczyński 24, Marcin Salamonik 13, Szymon Daszke 11, Paweł Bogdanowicz 11, Sebastian Piechowicz 8, Karol Jagoda 6, Paweł Respondek 5, Sebastian Dąbek 5, Tomasz Deja 4, Sebastian Dusiło 2.