Polonia Golina musiała uznać wyższość w meczu kontrolnym z KS Gniezno

2014-08-03

Czwarte już swoje spotkanie kontrolne, w ramach przygotowań do nowego sezonu 2014/2015 w poznańskiej klasie A grupie 1. rozegrał zespół KS Gniezno.

W sobotę 2 sierpnia, podopieczni Piotra Kubalewskiego, w Golinie zmierzyli się z tamtejszym zespołem Polonii, występującym na co dzień w rozgrywkach konińskiej klasy okręgowej select. Gnieźnianie bez problemu pokonali zespół występujący w wyższej klasie rozgrywkowej w stosunku 4:1, mimo że do przerwy remisowali z gospodarzami sobotniego meczu kontrolnego 1:1. Pierwsza na prowadzenie 1:0 wyszła drużyna z Goliny, pokonując testowanego bramkarza KS-u Gniezno, w 15 minucie po jego ewidentnym błędzie. Gnieźnianie do stanu 1:1 doprowadzili po dwóch kwadransach gry pierwszej połowy. Golkipera z Goliny w 30 minucie pokonał Piotr Kubalewski, strzałem bezpośrednim z egzekwowanego rzutu wolnego z 18-go metra po wcześniejszym faulu na Patryku Gardyniku. Takim tez rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania kontrolnego pomiędzy Polonią Golina a KS Gniezno.

O zwycięstwie w czwartym meczu kontrolnym tego lata drużyny KS Gniezno, w ramach przygotowań do nowego sezonu zadecydowały drugie czterdzieści pięć minut, w których to podopieczni Piotra Kubalewskiego zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne trzy gole nie tarach przy okazji żadnego. Zaraz po wznowieniu gry w 55 minucie zespół gnieźnieński na prowadzenie 2:1 wyprowadził Bartosz Kapsa, wykorzystując podyktowany rzut karny po ręce jednego z zawodników z Goliny w własnym polu karnym. W 75 minucie KS Gniezno prowadził już 3:1. Tym razem bramkarza z Goliny strzałem z 5-go metra pokonał Jakub Kolasiński, po dograniu piłki przez Bartosza Kapsę w polu karnym gospodarzy, którego wcześniej obsłużył prostopadłym podaniem ze skraju boiska Patryk Tomczak. Ostatnia bramka w sobotnim spotkaniu kontrolnym dla zespołu z grodu Lecha, padał w 80 minucie. Ponownie na listę strzelców w zespole KS-u Gniezno, wpisał się Jakub Kolasiński, który golikipera z Goliny pokonał strzałem z 5-go metra wykorzystując tym samym dograną piłkę w polu karne gospodarzy po indywidualnej akcji przez Oskara Stankowiaka.  Ostatecznie spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem KS-u Gniezno w stosunku 4:1.

Skład KS Gniezno: Testowany 1, Adrian Guzik, Piotr Kubalewski, Mikołaj Lewandowski, Krzysztof Kubalewski, Patryk Tomczak, Mikołaj Bereźnicki, Testowany 2, Patryk Gardynik, Michal Michałowski, Jakub Kolasiński – na zmiany wchodzili Bartosz Kapsa, Oskar Stankowiak i czterech zawodników testowanych.

W zbliżającym się tygodni zespół KS-u Gniezno czekają dwa następne spotkania sparingowe. W środę 6 sierpnia na nowo oddanym boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie, biało-czerwoni zmierzą się z Farą Pelikan Żydowo. Z kolei w sobotę 9 sierpnia KS Gniezno uda się na spotkanie wyjazdowe, w którym podejmowany będzie przez zespół Unii Wapno.