Polonia Słubice wysoko przegrywa w sparingu z Pelikanem Niechanowo

2014-02-05

Wysokim zwycięstwem niechanowskiego Pelikana zakończył się środowy sparing z Polonią Słubice. Podopieczni Mariusza Bekasa ograli reprezentanta Gorzowskiej Klasy Okręgowej 5:1.

Zielono-czarni przystąpili do środowego sparingu bez Łukasza Zagdańskiego, który jest kontuzjowany i Bartosza Ciarkowskiego, który wyjechał na sparing Jaroty Jarocin. Przez cały czas gry Pelikan posiadał bardzo dużą przewagę i całkowicie kontrolował przebieg spotkania. W 5 minucie faulowany w polu karnym Polonii był Sławomir Staniszewski i arbiter podyktował rzut karny a na gola zamienił go Mateusz Roszak. Na drugą bramkę czekaliśmy do 36 minuty kiedy to Roszak podawał do Pawła Ignasińskiego a ten uprzedził interweniującego obrońcę gospodarzy i podwyższył wynik na 2:0.

Na kolejne bramki czekaliśmy do drugiej odsłony. W 48 minucie po ładnym dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska Mateusza Roszaka do siatki trafił Sławomir Staniszewski i Pelikan prowadził już 3:0. Dwa kolejne gole dla naszej drużyny padły w bardzo krótkim odstępie czasu. W 58 minucie gola zdobył Przemysław Otuszewski a trzecią asystą, tym razem z rzutu rożnego, popisał się Mateusz Roszak. Minutę potem Paweł Ignasiński obsłużył Mikołaja Mazurkiewicza i temu nie pozostało nic innego jak z najbliższej odległości wpakować po raz piąty piłkę do siatki. W kolejnych minutach nadal przeważali goście ale gola zdobyła Polonia. W 82 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Zamiara pokonał Łukasz Łopata i ostatecznie środowy test mecz zakończył się wysoka wygrana niechanowian 5:1.

W sobotę nasza drużyna zagra trzeci tej zimy sparing, tym razem z drugoligowym UKP Zielona Góra.

Bramki: Mateusz Roszak (5) z karnego, Paweł Ignasiński (36), Sławomir Staniszewski (48), Przemysław Otuszewski (58), Mikołaj Mazurkiewicz (59) - dla Pelikana,  Łukasz Łopata (82) - dla Polonii

"Pelikan": Zamiar - Wojciechowski(60 Wiśniewski), Steinke, Trawiński (46 Polerowicz), Kowalewski - Chopcia (52 Stupczyński), Ignasiński (60 Stachowiak), Otuszewski, Roszak (60 Zamiatała), Siuda (46 Testowany) - Staniszewski (57 Mazurkiewicz)