Połowiczny sukces MKK nad Bałtykiem

2019-10-12

Połowicznym sukcesem zakończyły się nadmorskie mecze ligowe koszykarzy drużyny Sklep Polski MKK Gniezno. W piątek 11 października po dobrym, zaciętym spotkaniu przegrali z zespołem rezerw Trefla Sopot by dzień później pewnie wygrać we Władysławowie z SMS.

Piątkowy rywal gnieźnian-rezerwy Trefla to młody, wybiegany team, którego niektórzy gracze mają już za sobą debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej. Losy spotkania toczyły się do ostatnich jego fragmentów. Ostatecznie to jednak Trefl wygrał 97:87.

W sobotę 12 października natomiast gnieźnianie zmierzyli się z zespołem SMS PZKosz Władysławowo, czyli kolejną po Treflu młodzieżową drużyną. W drużynie SMS występują na co dzień najzdolniejsi młodzi gracze z całej Polski. Przebieg spotkania był jednak zgoła inny niż ten piątkowy. Po pierwszej wyrównanej kwarcie, inicjatywę przejęli gracze MKK, którzy osiągnęli bezpieczną przewagę.Pozostała część meczu przebiegała pod  kontrolą MKK, którzy ostatecznie pokonali swojego rywala 85:69.

A już od poniedziałku koszykarze z Gniezna zaczynają przygotowania do meczu z AZS-em UMK Toruń. To spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 października o godzinie 16:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie.