Polscy hokeiści bez medalu w Pradze

2016-01-18

W dniach 15-17 stycznia w Pradze odbył się turniej mistrzostw Europy w hokeju halowym mężczyzn. W dwunastoosobowej reprezentacji Polski tym razem nie było zawodnika z klubów gnieźnieńskich, chociaż w kadrze znalazł się występujący obecnie w Grunwaldzie wychowanek Startu - Michał Kasprzyk.

W zmaganiach grupowych podopieczni Karola Śnieżka przegrali z Niemcami i Rosjanami po 1:4 oraz pokonali Szwajcarów 3:1. Trzecie miejsce w grupie wykluczyło biało-czerwonych z walki o medale i rywalizowali oni o miejsca 5.-8. W tych zmaganiach okazali się najlepsi pokonując Szwecję 11:2 i remisując z Holandią 2:2 (rezultat spotkania ze Szwajcarami został zaliczony z rozgrywek grupowych). Ostatecznie Polacy zajęli więc w Pradze 5. miejsce. Mistrzem Europy został zespół Niemiec pokonując w finale Austrię 4:3. Brązowy medal zdobyli Rosjanie wygrywając w meczu o trzecie miejsce z gospodarzami turnieju - Czechami 3:2.