Polskie hokeistki wicemistrzyniami Europy

2024-02-12

W dniach 8-11 lutego w Berlinie odbyły się mistrzostwa Europy w hokeju halowym kobiet.

Reprezentacja Polski wygrała rywalizację w swojej  grupie eliminacyjnej pokonując Szwajcarię 4:1, Ukrainę 1:0 i Włochy 3:1 oraz remisując z Austrią 1:1. W półfinale podopieczne trenera Norberta Nederlofa wygrały z Hiszpanią  2:1, a w finale zmierzyły się z faworyzowaną reprezentacją gospodarzy.  Polki  prowadziły w tym meczu 1:0, Do przerwy był remis 1:1. Remis 2:2 utrzymał się do ostatniej minuty tego emocjonującego spotkania. Wtedy to Niemki skutecznie egzekwowały karny strzał rożny i zwyciężyły ostatecznie 3:2. Polki zostały w tej sytuacji wicemistrzyniami Europy. Bramkarką srebrnej drużyny jest Marta Kucharska, wychowanka Sparty Gniezno, obecnie grająca w Grossflottbeker Hamburg.