Pomimo prowadzenia 2:0 Zjednoczeni w końcówce wypuścili z rąk trzy punkty

2016-03-14

Podobnie jak piłkarze Mieszka Gniezna, w miniony weekend swoje rozgrywki po okresie przygotowawczym zainaugurowała w rundzie wiosennej w wielkopolskiej IV lidze grupie północnej drużyna Zjednoczonych Trzemeszno.

Jedyny przedstawiciel z powiatu gnieźnieńskiego występujący na boiskach czwartoligowych w niedzielę 13 marca udał się do Skoków, gdzie był podejmowany przez miejscowy zespół Wełny. Trzynastka okazała się dosyć pechowa do podopiecznych Łukasza Kańczukowskiego, gdyż zespół Zjednoczonych Trzemeszno z Skoków wywiózł remis 2:2 prowadząc przez większość spotkania z swoim rywalem dwoma golami.

Mecz w Skokach dla Zjednoczonych Trzemeszno rozpocząć się idealnie gdyż po dwóch minutach mógł prowadzić z swoimi rywalami dwoma bramkami gdyby sytuacje sam na sam z bramkarzem gości wykorzystał Krzysztof Chojnacki. Nie załamało to podopiecznych Łukasza Kańczukowskiego, którzy w dalszych minutach niedzielnego meczu dążyli do objęcia prowadzenia. Udało im się to w 10 minucie spotkania. Pięknym strzałem z rzutu wolnego z około 18 metrów popisał się rozgrywający bardzo dobre spotkanie Tomasz Neumann. I było 1:0 dla Zjednoczonych Trzemeszno. W 34 minucie Zjednoczeni podwyższyli prowadzenie swoje na 2:0 za sprawą Grzegorza Mellera, który z 20 metrów zdobył pięknego gola. Trzemesznianie jeszcze przed zejściem do szatni mogli podwyższyć wynik spotkania, lecz po uderzeniu Dawida Ciążyńskiego bramkarz gospodarzy był na posterunku. I pierwsza połowa zakończyła się dwubramkowym prowadzeniem piłkarzy z grodu Kilińskiego.

Po zmianie stron mecz wyrównał się a od 70 minuty to gospodarze osiągnęli przewagę. W 72 minucie gospodarze mogli zdobyć gola kontaktowego.   Zawodnik z Skoków Arkadiusz Dereżyński wykonywał rzut karny, ale doskonale spisał się Szymon Menz, broniąc strzał zawodnika gospodarzy przez co uratował zespół z Trzemeszna od straty bramki. Trzy minuty później padła jednak bramka kontaktowa dla Wełny Skoki. W 75 minucie błąd w ustawieniu defensywy gości wykorzystał Radosław Modlibowski i strzałem po długim rogu umieścił piłkę w bramce Szymona Menza. W 89 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania stanu meczu 2:2 po przypadkowym strzale i rykoszecie, po którym piłka myląc golkipera Zjednoczonych Trzemeszno - Szymona Menza wpadała do jego bramki. Szkoda straconych trzech punktów, które Zjednoczeni Trzemeszno mogli wywieść z trudnego terenu z Skoków.  Zaszfankowała niestety skuteczność i koncentracja pod własną bramką w końcówce spotkania, aby trzy punkty pojechały do Trzemeszna.

Następny mecz zespół Zjednoczonych Trzemeszno rozegra w najbliższą sobotę o19 marca o godzinie 15.00. Podopieczni Łukasza Kańczukowskiego, tego dnia przed własna publicznością na inaugurację rundy wiosennej na własnym trenie podejmować będą zespół Iskry Szydłowo.

Wyniki 17 kolejki  - 12-13 marca
Mieszko Gniezno     1-1     1922 Lechia Kostrzyn
Sparta Oborniki     3-3     Lubuszanin Trzcianka
Płomień Przyprostynia     0-3     Warta Międzychód
Mawit Lwówek     0-4     GKS Dopiewo
Kotwica Kórnik     1-3     Grom Plewiska
GLKS Wysoka     1-0     Tarnovia Tarnowo Podgórne
Iskra Szydłowo     6-2     Huragan Pobiedziska