POMPAX Tęcza Leszno lepsza od Basketek

2022-01-08

Kolejnej porażki w lidze U17 doznały w sobotę, 8 stycznia koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, które przegrały w Hali GOSiR przy ul. bł. Jolenty z POMPAX Teczą Leszno.

Pierwszy punkt wpadł na konto Basketek, a zdobyła go Julia Kozyra wykorzystując ½ rzutów wolnych. Odpowiedź Tęczy była jednak natychmiastowa. Po trzech minutach gry gnieźnianki przegrywały 3:5. Dwie minuty później, leszczynianki odskoczyły na sześć punktów, jednak Basketkom udało się trafić za trzy. Po chwili, punkty dla Tęczy zdobyła Inga Molewska. W 7 minucie było 13:6 dla Tęczy. Później jednak , dwa razy trafiły Basketki odrabiając część strat. Na 1,5 minuty przed końcem kwarty na tablicy wyników był rezultat 13:12 dla przyjezdnych. Po pierwszej części gry koszykarki Tęczy prowadziły  16:14.

Pierwsze trafienie w drugiej kwarcie zaliczyły leszczynianki.Po pierwszych dwóch minutach było 22:14 dla Tęczy. Pół minuty później, „trójkę” rzuciła Olga Wygryz. W 5 minucie punkty dla Basketek zdobyła Julia Kozyra. Pół minuty później, po rzucie Marceliny Silczak, Tęcza prowadziła 30:21. W 7 minucie za trzy punkty trafiły koszykarki TS Basket. Minutę później, „trójkę” trafiła Nadia Wiśniewska. Pół minuty później, Aleksandra Stachowska skutecznym blokiem zatrzymała rzut Julii Kozyry. Do przerwy Basketkom udało się zmniejszyć straty. Po pierwszych dwudziestu minutach meczu było 39:32 dla Tęczy.

Pierwsze punkty w trzeciej kwarcie zdobyła Karina Daniuk, która na dodatek była faulowana. Leszno odpowiedziało w 2 minucie. Po trzech minutach było 45:36 dla Tęczy. Minutę później, szybką akcję leszczynianek przerwała skutecznym blokiem Julia Kozyra. W 6 minucie punkty dla Tęczy zdobyła Zuzanna Marczyńska. Pół minuty później, punkty spod kosza zaliczyła Julia Kozyra. Po kolejnych punktach Basketek, gospodynie przerwały już tylko 44:48. Na 1,5 minuty przed końcem tej części gry, za dwa trafiła Julia Kosmecka. Po chwili, po ładnej dwójkowej akcji leszczynianek, punkty zdobyła Julia Wujczak. Basketki odpowiedziały trafieniem Gabrieli Święszkowskiej.  W końcówce dwa punkty rzuciła Karina Daniuk i gnieźnianki wysunęły się na prowadzenie. Po trzech kwartach było 53:50 dla Basketek.

Na początku czwartej odsłony koszykarki TS Basket poszły za ciosem, zdobywając pierwsze punkty w tej części. Po trzech minutach było 55:53 dla Basketek. Dalszy fragment spotkania to gra kosz za kosz. Po serii błędów Basketek, punkty dla leszczynianek zdobyła Aleksandra Poprawska i przyjezdne znów prowadziły (60:57). Po trafieniu Ingi Molewskiej, koszykarki z Leszna prowadziły 64:59. W7 minucie za trzy punkty trafiła Julia Kozyra.  Festiwal błędów w obronie przy dużej nieskuteczności w ataku sprawiły, że koszykarki TS Basket Gniezno przegrały z POMPAX Tęczą Leszno 65:69.

TS Basket Gniezno - POMPAX Tęcza Leszno 65:69 (14:16, 18:23, 21:11, 12:19)

Punkty:
TS Basket Gniezno:
Daniuk 20, Wiśniewska 17, Kozyra 8, Kosmecka 8, Święszkowska 7, Wygryz 5, Kaczmarek, Małkowska, Kiejnich, Salczyńska, Czyżak, Górecka.

POMPAX Tęcza Leszno: Poprawska 15, Molewska 14, Jędryczka 11, Marczyńska 10, Silczak 9, Skrzypczak 6, Wujczak 4, Nowacka, Stachowska, Makowiecka, Wołyniec.

Łukasz Gądek/ foto Roman Strygalski – Szersza relacja fotograficzna z tego meczu TUTAJ