Ponad 700 biegaczy w Zimowym Biegu Trzech Jezior

2019-02-12

W sobotę, 9 lutego odbył się w Gołąbkach, gmina Trzemeszno, XVII Zimowy Bieg Trzech Jezior. W tym roku oprócz biegu głównego na 15 km, rozegrano bieg na dystansie 5 km. Łącznie w imprezie wzięło udział 737 osób.

Dłuższą trasę pokonało 633 biegaczy. Zwycięzcą biegu głównego został Andrzej Starżyński z czasem 48:37, przed Andrzejem Rogiewiczem i Tomaszem Szymkowiakiem. Najszybszą kobietą na mecie okazała się Wioletta Paduszyńska (55:43), przed Aleksandrą Lisowską i Moniką Brzozowską. W specjalnej kategorii mieszkańców Gminy Trzemeszno pierwsze miejsce zajął Michał Szukalski z czasem 1:02:59, drugi był Mariusz Szuba, a trzeci Arkadiusz Graffon. Wśród pań trzemesznianek jako pierwsza na mecie zameldowała się Martyna Wilczura, druga była Żaneta Wiśniewska, a trzecia Justyna Stankowska. Na krótszy dystans zdecydowało się 104 zawodników. Pięć km najszybciej pokonał Dariusz Morzyński z czasem 18:08. Drugi na mecie był Hubert Kisiel, a trzeci Tomasz Kaczmarek. Wśród kobiet triumfowała Wiktoria Łuczyńska (22:10), przed Joanną Sak, trzecia była Joanną Suchecka –Bembnista. W kategorii „Mieszkaniec Gminy Trzemeszno” najszybsza trójka to: Hubert Kisiel, Jakub Socha i Kamila Kolberg. Warto dodać, że Zimowy Bieg Trzech Jezior jest pierwszym tegorocznym biegiem organizowanym przez OSiR Trzemeszno zaliczanym do Grand Prix biegów OSiR Trzemeszno. Dwa kolejne to Bieg im. Jana Kilińskiego – półmaraton rozgrywany 3 maja i Letni Bieg Trzech Jezior rozgrywany 1 września. Wszystkie trzy medale z biegów tworzą kształt gminy Trzemeszno. Organizatorzy zdecydowali się na taką formę ze względu na to, że każdy z tych biegów organizowany jest w innej części gminy.

Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Trzemesznie we współpracy z Urzędem Miejskim, Nadleśnictwem Gołąbki, Starostwem Powiatowym w Gnieźnie i OSP Gminy Trzemeszno.