Ponownie pokazali charakter i nie oddali punktów w meczu z Lubońskim!

2021-10-05

W niedzielę 3 października Formatą Piast Łubowo, w ramach wielkopolskiej klasie A PROTON grupie 4 trwającego nowego sezonu 2021/2022 podejmowali na własnym trenie drużynę Lubońskiego KS.

Mecz początkowo był bardzo wyrównany, jednak przez drugą część spotkania łubowianie stracili koncentrację pozwalając rywalom na groźne kontry, z czego strzelili gola na 0:1. Próbując wyrównać jak najszybciej jeszcze przed przerwą podopieczni Marcina Sporakowskiego stworzyli sobie kilka bardzo dobrych okazji, jednak bramkarz z Lubońskiego udowodnił  że jest w wysokiej formie i za każdym razem wychodził górą w starciach. Jeszcze przed przerwą z rzutu rożnego wyrównanie 1:1 łukowianom dał Jakub Kierzek. I obie drużyny schodziły na przerwę z sobą remisując.

W drugiej połowie mecz znów był bardzo ciekawy obustronnie., aż do momentu, gdy w 70 minucie Maksymilian Sikorski otrzymał czerwoną kartkę faulując napastnika gości, który mógł wyjść sam na sam z bramkarzem. Broniąc się całą drużyną udało się Formatonowi Piast Łubowo stworzyć kilka okazji do wyjścia na prowadzenie, jednak żaden ze strzałów nie skończył w siatce bramki gości.Widowiskowy mecz i godna postawa drużyny, która nie chciała oddać
wywalczonego na boisku 1 punktu, który na koniec może okazać się kluczowy.

Skład Formatonu Piast Łubowo :  Kierzek - Kluczyński, Karpiński, Zięba, Sikorski - Kierzek, Kasprzak - Różycki, Wasielewski, Dzieńkowski- Połatyński

Z ławki weszli: Puglisi, Wiśniewski i Figas.

Kolejne spotkanie Formaton Piast Łubowo, rozegra w sobotę 9 października kiedy w ramach derbów powiatu gnieźnieńskiego zmierzy się o godzinie 10.00 w Fałkowie z tamtejszym FAS KS.