Popisowa druga połowa w wykonaniu młodzików młodszych Mieszka Gniezno!!!

2014-05-17

Bardzo udana jak na razie jest runda rewanżowa w wykonaniu młodzików młodszych Mieszka Gniezno (rocznik 2002). Biało-niebiescy odnieśli drugie zwycięstwo i awansowali na trzecie miejsce w walce o Mistrzostwo Wielkopolski. W sobotę 17 maja gnieźnianie pokonali na własnym boisku zespół Orlika Mosinę 5-0. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie meczu, która w wykonaniu gospodarzy była wręcz popisowa.

Pierwsza połowa, pomimo iż toczyła się pod dyktando młodzików Mieszka, zakończyła się bezbramkowym remisem, co zapowiadało bardzo emocjonującą drugą część meczu. Jednak szybko zdobyta bramka przez Kacpra Zimmera po podaniu Oliviera Zakrzewicza wyraźnie rozkręciła grę biało-niebieskich. Z czasem akcje gospodarzy na trudnym po opadach boisku stawały się coraz ciekawsze i znalazło to odzwierciedlenie w zdobywanych bramkach.

Na 2-0 podwyższył Jakub Basiński, chwilę później znakomitym strzałem z dystansu popisał się Nikodem Kęczkowski ( strzał prawie z połowy boiska pod poprzeczkę bramki gości ). Ostatnie dwie bramki padły w końcówce meczu a jej autorami byli Olivier Zakrzewicz i Bartosz Kwitowski.

Mieszko Gniezno  - Orlik Mosina  5-0 ( 0-0 )

bramki: Kacper Zimmer 28", Jakub Basiński 38", Nikodem Kęczkowski 39", Olivier Zakrzewicz 49", Bartosz Kwitowski 50"

Mieszko Gniezno: Jakub Bobkiewicz - Jakub Chlebda, Nikodem Kęczkowski, Kacper Kubiak, Nikodem Mirek - Adam Kowalski, Jakub Basiński, Olivier Zakrzewicz - Kacper Zimmer  a także: Bartosz Kwitowski, Dawid Malęgowski, Bartosz Bluege, Jakub Kuczewski, Jakub Dzięcielski.

Teraz przed biało-niebieskimi mecz z liderem Szóstką Śrem.