Porażka ,,Basketek” w ostatnim meczu sezonu w Poznaniu

2023-03-04

W sobotę, 4 marca koszykarki Towarzystwa Sportowego Basket Gniezno, na ostatni mecz sezonu 2022/2023 w rozgrywkach ligi U17 udały się do Poznania gdzie były podejmowane przez zespół miejscowego MUKS-u.

W meczu bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli poznanianki bowiem przed sobotnim meczem zajmowały trzecie miejsce zaś Basketki – czwarte. Lepszymi w tej konfrontacji okazała się drużyna MUKS Poznań, pokonując po raz drugi w dobiegającym sezonie 2022/2023 zespół TS Basket Gniezno w stosunku 98:57. Przypomnijmy że w pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami, do którego doszło w rundzie sezonu zasadniczego w Gnieźnie w ramach IX kolejki ligowej w dniu 26 listopada 2022 roku górą również była ekipa z Poznania wygrywając tamten mecz 112:71. Przechodząc jednak do samego meczu pomiędzy MUKS Poznań a TS Basket Gniezno. To spotkanie miałoby inne oblicze gdyby trener gnieźnianek Andrzej Drygała, miał do dyspozycji wszystkie swoje podopieczne, gdyż do sobotniego meczu drużyna TS Basket Gniezno, przystąpiła zdzieśiątkowana chorobami. Ta zaistniała sytuacja miała duży wpływ na końcowy wynik meczu. Poznanianki od pierwszych minut dominowały nad gnieźniankami co miało odzwierciedlenie w wynikach pierwszej jak i drugiej kwarty spotkania. Gospodynie bowiem wygrały pierwszą kwartę zdecydowanie 22:10 podobnie jak drugą 29:13. I na przerwę MUKS Poznań schodziły prowadząc różnicą dwudziestu ośmiu punktów 51:23. W drugiej połowie podopieczne Andrzeja Drygały wprawdzie próbowały nawiązać równorzędną walkę z swoimi rywalkami jednak braki kadrowe dały znać o sobie. Gnieźnianki trzecią kwartę nie przegrały już tak wysoko jak dwie pierwsze bo tylko 17:26 zaś w czwartej uległy MUKS-owi Poznań tylko 21:17. Jednak to w całym obrachunku meczowym górą była drużyna MUKS Poznań wygrywając całe spotkanie 98:57. Porażka TS Badket w ostatnim meczu sezonu 2022/2023 nie miała wpływu na to że podopieczne Andrzeja Drygały już wcześniej zapewniły sobie awans do ćwierćfinałów MP do lat 17, które rozegrane zostaną  w dniach 17-19 marca.

Po meczu kierownik zespołu TS Basket – Krzysztof Małkowski porażkę w Poznaniu skomentował następująco - Na mecz jechaliśmy właściwie tylko go rozegrać. Cały tydzień trenowaliśmy jedynie połową składu. Na mecz nikt nie zdążył się wychorować, a doszły kolejne chore. Stąd taki a nie inny wynik meczu. Teraz najważniejszy jest powrót do zdrowia wszystkich zawodniczek przed ćwierćfinałami Mistrzostw Polski.

MUKS Poznań – TS Basket Gniezno 98:57 (22:10, 29:13, 26:17, 21:17)

Punkty dla MUKS Poznań zdobyły: Begier – 14, Winkel – 13, Dreszczyk – 12, Bladocha – 12, Semmler – 12, Szymańska – 10, Witkowska – 9, Buczyńska – 6, Jałocha – 6, Promińska – 2, Lepkowska – 2

Punkty dla TS Basket Gniezno zdobyły: Daniuk – 14, Kosmecka – 12, Kozyra – 11, Nowicka – 8, Wygryz – 4, Kacprowska – 4, Wiśniewska – 4