Porażka Czarnych Czerniejewo w Środzie Wielkopolskiej

2015-05-18

Po tygodniowej przerwie do walki o punkty ligowe powróciły zespoły w poznańskiej klasie A grupie 1 w tym jedyny zespół z naszego powiatu gnieźnieńskiego występujący w tych zmaganiach czyli Czarni Czerniejewo.

Zespół prowadzony przez Bartłomieja Figasa, w niedzielę 17 maja udał się do Środy Wielkopolskiej, gdzie w ramach XXI kolejki ligowej a ósmej z rundy rewanżowej trwającego sezonu 2014/2015 był podejmowany przez miejscowy zespół rezerw Polonii. Tygodniowa przerwa drużynie Czarnym Czerniejewo, chyba nie wyszła na zdrowie gdyż czerwono-czarni po dość przeciętnym meczu ulegli swojemu rywalowi w stosunku 2:1 remisując jednakże do przerwy z nim 1:1. Pierwsi bramkę w niedzielnym spotkaniu a co za tym idzie wychodząc na prowadzenie 1:0 zdobyli gospodarze. Damian Nowaczyk golkiper Czarnych Czerniejewo, po strzale z 7 mego metra w wykonaniu jednego z piłkarzy drużyny z rezerw Polonii Środa Wielkopolska w 30 minucie zmuszony był wyjmować piłkę z własnej bramki. Dziesięć minut później czyli w 40 minucie, podopieczni Bartłomieja Figasa doprowadzili do stanu 1:1. Gola po indywidualnej akcji dla Czarnych Czerniejewo, zdobył po uderzeniu piłki z 16. metra Sławomir Staniszewski. A że więcej bramek obie drużyny do końca pierwszej połowy nie zdobyły więc ta część meczu zakończyła się remisem 1;1

Po zmianie stron na początku drugiej połowy meczu w 46 minucie drużyna z Czerniejewa zdobyła drugą bramkę, lecz nie została ona uznana przez arbitra głównego prowadzącego to spotkanie. Gola zdobył Sławomir Staniszewski, lecz arbiter boczny zasygnalizował chorągiewką głównemu że pomocnik Czarnych Czerniejewo, w czasie oddawania strzału na bramkę gospodarzy znajdował się na pozycji spalonej. To co nie udało się czerwono-czarnym w 46 minucie udało się drużynie rezerw Polonia Środa Wielkopolska w 50 minucie. Po ewidentnym błędzie defensywy drużyny z Czerniejewa golkiper Czarnych - Damian Nowaczyk, przegrał bezpośredni pojedynek w sytuacji sam na sam z jednym z zawodników gospodarzy, po którym po raz drugi zmuszony był w niedzielnym meczu wyjmować piłkę z własnej bramki. Od tego momentu gospodarze objęli po raz drugi prowadzenie 2:1 i mimo kilku sytuacji strzeleckich w wykonaniu piłkarzy z Czerniejewa, którzy dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu a byli to Michał Goździewski czy Damian Szczepaniak. Wynik meczu nie uległ już zmianie i rezerwy Polonii Środa Wielkopolska wygrały to spotkanie w stosunku 2:1.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk, Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Mateusz Jaworski, Rafał półtorak, Maciej Bogucki, Wojciech Dederko, Dawid Maćkowiak (60’ Norbert Szklarz), Patryk Malinger, Rafał Wawrzyniak (60’ Michał Goździewski), Sławomir Staniszewski (60’ Damian Szczepaniak)

Następne spotkanie mistrzowskie zespół Czarnych Czerniejewo, rozegra w najbliższą niedzielę 24 maja kiedy to o godzinie 14.00 na własnym boisku będzie podejmował ekipę Pogoni Książ Wielkopolska.

Wyniki 21 kolejki - 16-17 maja

Clescevia Kleszczewo                      3-0    KS Gniezno  (wo)

Las Puszczykowo                               2-3    Orkan Jarosławiec

LKS Kicin                                             0-2    Przemysław Poznań

Maratończyk Brzeźno                        4-1    Zawisza Dolsk

KS Łopuchowo                                   0-2    Wiara Lecha Poznań

Pogoń Książ Wielkopolski               3-5    Jurand Koziegłowy

Polonia II Środa Wielkopolska        2-1    Czarni Czerniejewo