Porażka futsalistów KS Gniezno na inaugurację sezonu

2019-09-23

Na inauguracyjne spotkanie rozgrywek sezonu 2019/2020 w grupie północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w sobotę, 21 września, do Rzgowa, gdzie w hali tamtejszego Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji był podejmowany przez Malwee Łódź

Gnieźnianie dwukrotnie prowadzili w tym meczu, ale ostatecznie przegrali pierwsze starcie w tym sezonie. W 16. minucie pierwszego gola dla biało-czerwonych zdobył Dariusz Rychłowski. Minutę później wyrównał jednak Krystian Pomykała i pierwsza połowa spotkania zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron ponownie prowadzenie objęli goście. Na listę strzelców w 26. minucie wpisał się Szymon Urtnowski. Pięć minut później wyrównał Wojciech Magnus, a w kolejnej akcji gospodarze objęli prowadzenie dzięki trafieniu Emila Młynarczyka. Gnieźnianie starali się walczyć co najmniej o remis, ale ich poczynaniom brakowało skuteczności strzeleckiej, natomiast  w końcówce dwukrotnie na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Krystian Pomykała kompletując hat tricka i ustalając wynik meczu na 5:2.

A już w najbliższą sobotę inauguracja sezonu w Gnieźnie. W hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki biało-czerwoni podejmą LZS Bojano.