Porażka futsalistów KS Gniezno w Białymstoku

2015-02-28

Na mecz 14. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w sobotę, 28 lutego, do Białegostoku, gdzie był podejmowany przez tamtejszy MOKS Słoneczny Stok. Wiceliderujący w ligowej tabeli gnieźnianie byli faworytami tego pojedynku, tym bardziej, że pierwszy mecz w tym sezonie wygrali wyraźnie 6:2. Tymczasem to gospodarze wyszli z tej konfrontacji zwycięsko wygrywając 5:3. Wszystkie bramki dla KS Gniezno zdobył Dariusz Rychłowski.

Mecz rozegrany w hali Szkoły Podstawowej nr 49 przy ul. Armii Krajowej od początku był bardzo wyrównany. Gospodarze już w 1. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Łukasiewicza. Dwie minuty później wyrównał Dariusz Rychłowski. Po niespełna kwadransie gry gnieźnianie  mieli na swym koncie już sześć przewinień, a to oznaczało przedłużony rzut  karny dla gospodarzy. Wykorzystał  go Kamil Tomczyk i MOKS ponownie objął prowadzenie. W 17. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Mateusz Łukasiewicz podwyższając na 3:1. Jednak jeszcze przed przerwą dwukrotnie bramkarza gospodarzy pokonał Dariusz  Rychłowski kompletując klasycznego hat-tricka. W tej sytuacji do przerwy było 3:3 i mecz w drugiej połowie zaczął się niejako od początku. Znowu było sporo walki i akcji po obu stronach boiska, ale gole strzelali już tylko gospodarze. Najpierw, w 33. minucie, na listę strzelców wpisał się Daniel Gajdzński, a cztery minuty później wynik spotkania na 5:3 ustalił  Patryk Hryckiewicz.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - KS Gniezno 5:3 (3:3)

MOKS Słoneczny Stok - Matusz Łukasiewicz - 2 (1’,17’), Mikołaj Tomczyk - 1 (15’), Daniel Gajdziński - 1 (33’), Patryk Hryckiewicz - 1 (37’)

KS Gniezno - Dariusz Rychłowski  - 3 (3’, 19’, 20’)

MOKS SŁONECZNY STOK - Jakub Szatyłowicz, Norbert Jendruczek, Patryk Hryckiewicz, Daniel Gajdziński, Mateusz Łukasiewicz, Michał Osypiuk, Kamil Tomczyk, Mateusz Lisowski, Krzysztof Kożuszkiewicz, Michał Grygoruk, Emil Samojło

KS GNIEZNO - Michał Wasielewski, Mikołaj Bereźnicki, Marcin Greser, Dariusz Rychłowski, Jacek Sander, Oktawian Solecki, Paweł Kaźmierczak, Bartosz Banasik, Adam Heliasz, Krystian Andrzejczak

10. AZS WSIiU Malwee Łódź 14 3 33:82

Kolejny mecz ligowy gnieźnianie rozegrają w sobotę, 14 marca, kiedy to podejmować będą w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiewgo AZS WSIiU Malwee Łódź.