Porażka futsalistów KS Gniezno w Lęborku

2018-12-02

Na mecz 10. kolejki rozgrywek grupy północnej I ligi futsalu zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał w niedzielę, 2 grudnia, do Lęborka gdzie był podejmowany przez tamtejszą drużynę Lęborskiego Stowarzyszenia Sympatyków Sportu. Spotkanie rozegrane w hali widowiskowo-sportowej przy ul. Piotra Skargi toczyło się w większości pod dyktando gospodarzy, którzy ostatecznie zwyciężyli 5:1.

Lęborczanie już w 2. minucie objęli prowadzenie, kiedy to po wznowieniu gry z autu po prawej stronie boiska Paweł Friszkemut pokonał Macieja Ziębę. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Gracjan Miszkiewicz i takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa meczu. Niespełna dwie minuty po zmianie stron gospodarze zdobyli trzecią bramkę. Rozegrany po obwodzie rzut rożny zakończył celnym strzałem z około sześciu metrów Paweł Friszkemut. Gnieźnianie odpowiedzieli trafieniem Dariusza Rychłowskiego z lewego skrzydła, ale po chwili było już 4:1, kiedy to Patryk Ziarko strzałem z lewego skrzydła zakończył szybki kontratak gospodarzy po przechwycie piłki w środkowej strefie boiska. Gnieźnianie starali się odrabiać straty, ale brakowało im skuteczności strzeleckiej. Tymczasem gospodarze strzelali celnie niemal z każdej pozycji, tak jak w 38. minucie Piotr Łapidrowski, który wydawało się przymierzył od niechcenia z woleja pokonując Macieja Ziębę i ustalając wynik meczu na 5:1.

LSSS Team Lębork - KS Gniezno 5:1 (2:0)

LSSS Team Lębork -   Paweł  Friszkemut - 1 (2’, 22’), Gracjan Miszkiewicz - 1 (16’), Patryk Ziarko - 1 (24’), Piotr Łapigrowski - 1 (38’)

KS Gniezno – Dariusz Rychłowski - 1 (23’)

LSSS Team Lębork - Dominik Czekirda, Paweł Friszkemut, Piotr Ziarko, Tomasz Musik, Piotr Łapigrowski, Dominik Depta, Szymon Pawlik, Gracjan Miszkiewicz, Marek Kozakiewicz, Maciej Wierzbowski

KS Gniezno  - Maciej Zięba, Dawid Kasprzyk, Paweł Kaźmierczak, Marcin Marcinkowski, Adam Zdrojewski, Dariusz Rychłowski, Mikołaj Bereźnicki, Jakub Szydzik, Łukasz Fechner, Adam Heliasz, Marcin Greser.

W pozostałych meczach 10. kolejki padły rezultaty:

Constract Lubawa - Politechnika Gdańska 4:0
AZS UW Warszawa - UMKS Zgierz 4:4
Helios Białystok  - LZS Dragon Bojano 7:7
Futsal Leszno - FC Kartuzy 4:1
Malwee Łódź - Futsal Oborniki  2:2

Zespół Klubu Sportowego Gniezno z dorobkiem 7 punktów zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli. Kolejny mecz gnieźnianie rozegrają przed własną publicznością.  W sobotę, 8 grudnia, o g. 19.30 w hali widowiskowo-sportowej im. Mieczysława Łopatki podejmą sąsiada z ligowej tabeli - Malwee Łódź.