Porażka futsalistów KS Gniezno w Warszawie

2014-02-23

W minioną sobotę, 22 lutego, zespół Klubu Sportowego Gniezno wyjechał do Warszawy na mecz 10. kolejki rozgrywek I ligi futsalu. W hali Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha gnieźnianie byli podejmowani przez AZS Uniwersytet Warszawski. Spotkanie toczone w szybkim tempie przyniosło wiele podbramkowych sytuacji, ale zakończyło się minimalną porażką gnieźnian.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla drużyny akademików, którzy już w 2. minucie objęli prowadzenie  po trafieniu Buzurgmehra Yusupova. Osiem minut później Damiana Lewartowskiego pokonał Przemysław Cegiełko i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0. Dwie minuty po wznowieniu gry trzeciego gola dla AZS zdobył Krzysztof Jarosz, ale niemal natychmiast odpowiedział Mariusz Sawicki. Później nastąpiła istna wymiana ciosów. W ekipie gospodarzy na listę strzelców wpisał się Maciej Piwowarczyk, a w drużynie gnieźnieńskiej Dawid Walczak. Gospodarze prowadzili 4:2 i starali się kontrolować przebieg gry, ale gnieźnianie atakowali zawzięcie. Kiedy w 34. minucie Piotr Błaszyk zdobył kontaktowego gola nadzieje na uzyskanie choćby remisu stały się realne. Trener Michał Wasielewski zdecydował się w ostatnich pięciu minutach na zastępowanie bramkarza piątym zawodnikiem, ale mimo ambitnej postawy gnieźnianom nie udało się wywieźć ze stolicy choćby punktu.

AZS UW - KS GNIEZNO 4:3 (2:0)

AZS UW -  Buzurgmehr Yusupov - 1 (2’), Przemysław Cegiełko - 1 (10’), Krzysztof Jarosz - 1 (22’),  Maciej Piwowarczyk - 1 (32’)
KS GNIEZNO - Mariusz Sawicki - 1 (22’),  Dawid Walczak - 1 (32’), Piotr Błaszyk - 1 (34’)