Porażka futsalistów w Białymstoku

2015-10-12

Na mecz 4. kolejki grupy północnej I ligi futsalu zespół Mieszka Gniezno udał się w sobotę, 10 października, do Białegostoku, gdzie był podejmowany przez tamtejszy Elhurt-Elmet Helios. Gnieźnianie pojechali do ostatniej drużyny w ligowej tabeli nieco osłabieni - w zaledwie dziewięcioosobowym składzie i zostali pokonani 3:1.

Spotkanie rozegrane w hali Szkoły Podstawowej nr 49 przy ul. Armii Krajowej zaczęło się dobrze dla ekipy gnieźnieńskiej, która  w 9. minucie  objęła prowadzenie. Mariusz Sawicki wykorzystał błąd gospodarzy przy wyprowadzaniu piłki z własnej połowy i w sytuacji „sam na sam” pokonał Mateusza Grabowskiego. Białostocczanie od razu zdecydowanie ruszyli do odrabiania start, ale wyrównali dopiero przed przerwą. Michała Wasielewskiego pokonał Mariusz Wiszowaty po dwójkowej akcji z Jackiem Stefanowiczem. Niewiele brakowało, a jeszcze w pierwszej połowie gospodarze objęliby prowadzenie. Najpierw jednak Jakub Budźko nie wykorzystał sytuacji „sam na sam” z gnieźnieńskim bramkarzem, a w ostatnich sekundach Radosław Niwiński trafił w słupek i do przerwy było 1:1. Kluczowymi dla losów meczu okazały się niespełna dwie minuty w środkowej fazie drugiej połowy. Gola dającego Heliosowi prowadzenie  zdobył w 30. minucie Tomasz Koniczek wykorzystując idealne zagranie z rzutu wolnego Marcina Borowika. Nieco ponad minutę później było już 3:1. Składną akcję gospodarzy zakończył wtedy celnym strzałem Jacek Stefanowicz. Gnieźnianie starali się odrobić straty. W akcjach ofensywnych zaczęli zastępować bramkarza piątym zawodnikiem, stwarzając przewagę liczebną w ofensywie. Najbliższy wykorzystania jednej z takich sytuacji był w 38. minucie Mateusz Jedliński. Zawodnicy Heliosa skutecznie bronili jednak dostępu do własnej bramki i próbowali strzelać z dalszej odległości. Uderzenia te okazywały się jednak niecelne i ostatecznie białostocczanie wygrali to spotkanie 3:1.

Elmet-Elhurt Helios Białystok - Mieszko Gniezno 3:1 (1:1)

Elmet-Elhurt Helios - Mariusz Wiszowaty - 1 (19’), Tomasz Koniczek - 1 (31’), Jacek Stefanowicz (32,)

Mieszko  - Mariusz Sawicki - 1 (9’)

Elhurt-Elmet Helios - Mateusz Grabowski, Marcin Pieciul, Marcin Borowik, Karol Domalewski, Bartosz Łuckiewicz, Tomasz Koniczek, Jakub Budźko, Jacek Stefanowicz, Mariusz Wiszowaty, Sergiej Stromiłow, Adrian Niegowski, Konrad Niegowski, Radosław Niwiński

Mieszko - Michał Wasielewski, Marcin Greser, Adam Heliasz, Dariusz Rychłowski, Bartosz Banasik, Filip Bartnicki, Mateusz Jedliński, Mariusz Sawicki, Mikołaj Bereźnicki

W innych meczach 4. kolejki padły rezultaty:

AZS Uniwersytet Warszawski - Constract Lubawa 3:1

Unisław Team - Chemik Bydgoszcz  5:1

MOKS Słoneczny Stok Białystok - AZS Uniwersytet Gdański 4:5

Wicherek Oborniki - AZS WSIiU Malwee Łódź 8:2

TAF Unikat Toruń - Politechnika Gdańska 6:6

W najbliższą sobotę, w meczu 5. kolejki grupy północnej zespół Mieszka podejmie w hali przy ul. Paczkowskiego Chemika Bydgoszcz. Początek rywalizacji zaplanowano na g. 19.