Porażka hokeistów Stelli na inaugurację sezonu

2016-09-05

Na inaugurację rozgrywek I ligi hokeja na trawie mężczyzn zespół Stelli Gniezno podejmował w niedzielę, 4 września, drużynę AZS Politechniki Poznańskiej. Spotkanie rozegrane na stadionie im. Alfonsa Flinika przy ul. Paczkowskiego zakończyło się porażką podopiecznych Rafała Grotowskiego 1:4.

Początkowo nic nie wskazywało na porażkę stellistów, którzy mieli przewagę optyczną i w 10. minucie objęli nawet prowadzenie po trafieniu Roberta Grotowskiego. Trzy minuty później wyrównał wprawdzie Maciej Trojanek, ale gospodarze nadal kontrolowali przebieg gry, chociaż nie udokumentowali tego zdobyciem gola i do przerwy był remis 1:1. Po zmianie stron zdecydowanie aktywniejsi byli politechnicy. Motywowani  skutecznie przez swego trenera Zbigniewa Rachwalskiego w ciągu dwunastu minut uzyskali trzybramkową przewagę. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Maciej Peach, a jednego gola dołożył Maciej Przybylski. Stelliści przegrywając 1:4 mieli jeszcze dwadzieścia minut na odrobienie strat, ale mimo zepchnięcia rywali do defensywy i wykonywania kilku „krótkich rogów” nie zdołali zdobyć ani jednego gola przegrywając po raz kolejny z AZS PP przed własną publicznością i nieudanie inaugurując nowy sezon.

W innych spotkaniach 1. kolejki padły rezultaty:

Pomorzanin Toruń  - Start 1954 Gniezno 5:2
AZS AWF Poznań – LKS Rogowo  4:1
Warta Poznań – Polonia Środa Wielkopolska  3:2
WKS Grunwald Poznań – LKS Gąsawa - przełożone ze względu na udział Grunwaldu  w turnieju Silesia Cup