Porażka hokeistów Stelli z AZS AWF Poznań

2014-12-08

Na kolejny mecz w ramach rozgrywek rundy zasadniczej mistrzostw Polski w hokeju halowym seniorów zespół Stelli Gniezno wyjechał do Poznania gdzie był podejmowany przez tamtejszy AZS AWF.

Spotkanie rozegrane w piątek, 5 grudnia, w hali sportowej kompleksu City Zen przy Drodze Dębińskiej było bardzo zacięte i wyrównane. Gospodarze szybko, już w 3.minucie objęli prowadzenie po trafieniu Łukasza Kosmaczewskiego, ale to gnieźnianie schodzili na przerwę jak triumfatorzy.  W 12. minucie wyrównującą bramkę zdobył bowiem Damian Jarzembowski, a trzy minuty później  karny strzał rożny wykorzystał Marcin Lewartowski i po pierwszej połowie było 1:2. Od początku drugiej części meczu akademicy zaatakowali bardziej zdecydowanie  w ciągu czterech minut zdobywając trzy gole. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Artur Pacanowski, a jedno trafienie było dziełem Łukasza Wybieralskiego. Gnieźnianie odpowiedzieli tylko jedną bramką. W 32. minucie Damian Jarzembowski po raz drugi tego dnia wpisując się na listę strzelców ustalił wynik spotkania na 4:3.

 

W drugim meczu rozegranym tego dnia w hali sportowej kompleksu City Zen zanosiło się na sporą niespodziankę. Zespół AZS Politechniki Poznańskiej prowadził bowiem do przerwy z Grunwaldem Poznań 3:0. Ostatecznie spotkanie zakończyło się jednak porażką podopiecznych Zbigniewa Rachwalskiego 5:6.

 

Drugi turniej halowych mistrzostw Polski odbywał się  nieco nietypowy sposób. Dwa mecze rozegrane zostały w Poznaniu , a po jednym w Toruniu i Gąsawie. W Grodzie Kopernika Bałagany Łubianka przegrały z Pomorzaninem Toruń 3:11, a w derbach Pałuk LKS Gąsawa pokonał LKS Rogowo 5:2.

 

Tabela po dwóch turniejach:

1.

WKS Grunwald Poznań

   3

  6

  19-13

2.

KS AZS AWF Poznań

   3

  6

  13-12

3.

KS Pomorzanin Toruń

   1

  3

  11-3

4.

LKS Gąsawa

   1

  3

    5-2

5.

KS Stella Gniezno

   3

  3

  15-15

6.

AZS Politechnika Poznańska

   3

  3

  12-19

7.

LKS Rogowo

   1

  0

    2-5

8.

UKS Bałagany Łubianka

   1

  0

   3-11

         

Kolejny turniej  HMP rozegrany zostanie w niedzielę, 21 grudnia, w Rogowie. Zespół Stelli nie weźmie jednak w nim udziału. Gnieźnianie, którzy w okresie świątecznym wyjadą na silnie obsadzone zawody do Wiednia, powrócą do rywalizacji podczas IV turnieju w Gąsawie, który rozegrany zostanie w sobotę, 10 stycznia, przyszłego roku.

 

Radosław Kossakowski /foto archiwum/ wyniki - www.pzht.pl

 

treść została wydrukowana ze strony
http://www.sportgniezno.pl/wiadomosc,porazka-hokeistow-stelli-z-azs-awf-poznan.html