Porażka jedną bramką juniora młodszego KS Gniezno z Wartą Śrem

2015-06-08

W miniony weekend 5-7 czerwca, o punkty ligowe z dwóch zespołów młodzieżowych Klubu Sportowego Gniezno, rywalizowali tylko juniorzy młodsi tego klubu występujący w rozgrywkach poznańskiej ligi okręgowej B1 juniora młodszego grupy 1. Drużyna trampkarzy prowadzona przez Piotra Janusza zaliczyła przymusową pauzę.

W piątek 5 czerwca na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej doszło do rewanżowego spotkana w trwającym sezonie 2014/2015, w którym juniorzy młodsi KS Gniezno zmierzyli się z swoimi rówieśnikami z poznańskiej Warty. Spotkanie po dość zaciętym jego przebiegu, w którym padło aż dziewięć bramek zakończyło się niestety porażką gnieźnian w stosunku 4:5, którzy z swoimi rywalami przegrywali do przerwy już 3:1. Pierwsza bramka w tym meczu została zdobyta w 8 minucie. Autorem jej okazali się poznaniacy wychodząc tym samym na prowadzenie 1:0. W 15 minucie było już jednak 1:1 po golu zdobytym w drużynie KS Gniezno przez Przemysława Kilichowskiego. Kolejne jednak dwa gole zdobyte w pierwszej połowie w 35 oraz 39 minucie były niestety autorstwa drużyny Warty Śrem, po których to goście prowadzili już 3:1. A że więcej bramek w pierwszej połowie obie drużyny już nie zdobyły to ta część meczu zakończyła się zdecydowanym prowadzeniem zespołu Warty Śrem w stosunku 3:1.

Tuż po wznowieniu gry na początku drugiej połowy gnieźnianie za sprawą zdobytej bramki 47 minucie przez Patryka Jarzyńskiego zmniejszyli prowadzenie gości z Poznania do 3:2. Odpowiedź młodych warciarzy na straconego gola była jednak prawie natychmiastowa gdyż w 72 minucie strzelili oni czwartą bramkę prowadząc z gnieźnianami ponownie różnicą dwóch goli w stosunku 4:2. Trzy minuty później czyli w 75 minucie zespół KS Gniezno, zdobył swoją trzecią bramkę zmniejszając ponownie prowadzenie gości do jednej bramki 4:3. Gola na swoim koncie w ekipie Bartosza Kapsy zapisał Jakub Smelkowski. W 80 minucie meczu warciarze po raz piąty w piątkowym spotkaniu cieszyli się z zdobytego gola, którym ponownie odskoczyli gnieźnianom na dwie bramki 5:3. Ostatnia jednak bramka w tym spotkaniu została zdobyta w 80 minucie a autorami niej byli młodzi piłkarze KS Gniezno. Gola na swoim koncie zapisał Adrian Fiebig, który nim ustalił końcowy wynik meczu na 5:4 dla Warty Poznań.

Poznańska liga okręgowa B1 junior młodszy grupa 1

KS Gniezno – Warta Śrem 4:5 (1:3)
Bramki dla KS Gniezno: Przemysław Kilichowski, Patryk Jarzyński, Jakub Smelkowski, Adrian Fiebig

Skład juniora młodszego KS Gniezno: Adrian Fiebig, Patryk Jarzyński, Piotr Kaźmierczak, Bartosz Kazmucha, Przemysław Kilichowski, Dawid Połatyński, Krzysztof Radkiewicz, Paweł Siwka, Jakub Smelkowski, Dominik Stempniak, Miłosz Warda, Daniel Załęski. Trener – Bartosz Kapsa .

Ostatnie swoje spotkanie w sezonie 20014/2015 juniorzy młodsi KS Gniezno, rozegrają 13 czerwca na wyjeździe mając za przeciwnika zespół Sparty Alanya Szamotuły. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano na godzinę 11.00.