Porażka kadetów MKK Gniezno z Rawiczem

2013-10-31

Trzeciej bardzo wysokiej porażki w tym sezonie doznali kadeci MKK Gniezno. Tym razem podopieczni Tomasza Konowalskiego ulegli na własnym parkiecie zespołowi RKKS Rawia Rawicz 53:102. Od samego początku przewagę na parkiecie miał zespół gości, który grał na bardzo wysokiej skuteczności w ataku.

Zespół z Gniezna ponownie miał duże problemy z wyprowadzeniem piłki z własnej połowy. Widoczna gołym okiem była bardzo duża liczba strat, zwłaszcza graczy rozgrywających. Do przerwy MKK przegrywało już 55:24. Obraz w drugiej części meczu nie uległ zmianie. Goście z łatwością dochodzili do pozycji rzutowych, natomiast każda akcja MKK wymagała bardzo ciężkiej pracy. Była to kolejna, tym razem bardzo surowa lekcja koszykówki, której doświadczyli młodzi koszykarze MKK.

Punkty dla gospodarzy zdobyli: Barkowski Łukasz i Leśniczak Piotr po 11, Wietrzyński Dariusz 8, Piechowiak Tomasz 7, Tkaczyk Dominik 5, Sztyma Aleksander i Zachwieja Łukasz 4, Kniaź Kacper 3.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że do kadry wojewódzkiej rocznika 99 powołani zostali zawodnicy Wietrzyński i Tkaczyk. Kolejne spotkanie MKK rozegra u siebie 16 listopada z zespołem z Piły.