Porażka koszykarzy z grodu Lecha w pierwszym meczu rundy play off

2018-03-18

W sobotę 17 marca drugoligowi koszykarze Sklepu Polskiego MKK Gniezno, po bardzo udanej rundzie sezonu zasadniczego zajmując w niej piąte miejsce uprawniające do walki w play offach o 1. ligę udali się do Międzychodu gdzie w pierwszym meczu tej rundy zmierzyli się z miejscowym Sokołem.

Jak pamiętamy w rundzie sezonu zasadniczego to Sokół Międzychód, dwukrotnie był górą wygrywając najpierw w grodzie Lecha w stosunku 96:84 oraz na własnym trenie 68:66. Podopieczni Arkadiusza Konowslakiego, przed sobotnim wyjazdem do Międzychodu zapowiadali że zrobią wszystko ażeby pokonać Sokoła czym zrehabilitują się za obie porażki z pierwszej części sezonu. I prawie by do tego doszło jednak po raz trzeci to Sokół Międzychód okazał się górą pokonując koszykarzy Sklepu Polskiego MKK Gniezno osiemnastoma punktami 79:61. Początek sobotniej konfrontacji pod koszem należał do gospodarzy, którzy po pięciu minutach prowadzili z gnieźnianami 11:4. W miarę jednak upływu czasu i celnych rzutach za 2 punkty w wykonaniu gnieźnian – Szydłowskiego, Golasińskiego, Sobkowiaka czy Rau. Prowadzenie Sokoła Międzychód stopniało do trzech oczek i gnieźnianie pierwszą kwartę sobotniego meczu kończyli przegrana 12:15. Po przegranej minimalne pierwszej kwarcie wydawało się że gnieźnianie w drugiej pójdą za ciosem i rozstrzygną ją na swoją korzyść. Tak się jednak nie stało gdyż górą w niej ponownie okazali się gospodarze sobotniego meczu z Międzychodu wygrywając ją piętnastoma punktami 25:10 przez co powiększyli oni swoje prowadzenie nad Sklepem Polskim MKK Gniezno i schodzili na przerwę prowadząc już 35:22.
W tym momencie podopieczni Arkadiusza Konowalskiego, zdali sobie sprawę iż ażeby sobotni mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść muszą dwie następne kwarty wygrać. Na planach niestety tylko się skończyło i mimo dobrej postawy na boisku i walki pod koszem w wykonaniu gnieźnianie trzecią i czwartą kwartę zremisowali pierwszą 19:19 a drugą 20:20 co dało w końcowym obrachunku meczowym zwycięstwo drużyny z Międzychodu 79:61. Trzeba przyznać żeby nie przegrana zdecydowanie druga kwarta przez Sklep Polski MKK Gniezno, to wynik końcowy meczu mógł być zgoła inny i nie wykluczone że to podopieczni Arkadiusza Konowalskiego cieszyli się z zwycięstwa nad Sokołem Międzychód.

Pierwsza okazja pokonania Sokoła Międzychód w sezonie 2017/2018 przez Sklep Polski MKK Gniezno, nastąpi już w najbliższą sobotę 24 marca. Wtedy to podopieczni Arkadiusza Konowalskiego we własnej hali II LO zmierza się w drugim meczu rundy play off z ekipą z Międzychodu. Gdyby to spotkanie zakończyło się zwycięstwem gnieźnian to o tym kto awansuje do kolejnej rundy play off trzecia konfrontacja, do której dojdzie 28 marca ponownie w Międzychodzie ponieważ w tej fazie rozgrywek gra się do dwóch wygranych meczy.

Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno w Międzychodzie zdobywali: Piotr Golasiński -21, Marek Sobkowiak -10, Emil Rau -9, Szymon Budnikowski i Daniel Kotwasiński po 7, Michał Szydłowski -6, Dariusz Dobrzycki - 1