Porażka KS Gniezno na inaugurację turnieju półfinałowego

2014-04-12

W piątek, 11 kwietnia, w hali sportowej II LO w Gnieźnie zainaugurowany został turniej półfinałowy o awans do II ligi siatkówki mężczyzn. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny zajmujące czołowe lokaty w rozgrywkach III ligi województw: zachodniopomorskiego - UKS Ośrodek Pracy Pozaszkolnej Powiat Kołobrzeski, lubuskiego - UKS Jedynka Szprotawa, dolnośląskiego - Dolmat Siatkarz Oleśnica i wielkopolskiego - KS Gniezno.

W pierwszym meczu turnieju gospodarze - zawodnicy Klubu Sportowego Gniezno zmierzyli się z UKS OPP Powiat Kołobrzeski. Osłabieni brakiem kilku podstawowych graczy gnieźnianie dali się zaskoczyć rywalom, którzy od początku objęli prowadzenie. W pewnym momencie  przewaga  UKS OPP wynosiła już siedem punktów (8:15), ale dzięki znakomitemu  serwisowi  Michała Paniączyka gnieźnianie zdołali odrobić sporo strat  doprowadzając do rezultatu 13:15. Końcówka seta ponownie należała jednak do zawodników z Kołobrzegu i  pierwszy set zakończył się porażką gospodarzy 19:25. W drugiej partii gnieźnianie prowadzili trzema punktami (10:7). Później były remisy 18:18 i 19:19. Kiedy gospodarze turnieju ponownie wyszli na prowadzenie  23:20 wydawało się, że rozstrzygną seta na swoją korzyść. Niestety  błędy w przyjęciu sprawiły, że kołobrzeżanie zdołali odrobić straty. Na lewym skrzydle szalał Michał Sadowski, ale mający w górze  dwukrotnie piłki setowe Michał Paniączyk  został zablokowany na prawej stronie i ostatecznie ten bardzo emocjonujący set zakończył się porażką gnieźnian 30:32. Nadspodziewanie łatwo gnieźnianie wygrali kolejną partię. Prowadzili już 7:1, 15:8 i 23:13,  a ostatecznie zwyciężyli 25:15. Czwarty set ponownie dobrze rozpoczęli gospodarze prowadząc 3:1 i 10:8. Później gra wyrównała się, a nawet inicjatywę przejęli rywale. Gnieźnianie przegrywali już 16:21, ale zdołali doprowadzić do remisu po 22. Po fatalnym ataku w siatkę Pawła Madziewicza kołobrzeżanie mieli już piłkę meczową. Znakomita gra w przyjęciu Macieja Janickiego i fenomenalny pojedynczy blok Michała Paniączyka sprawiły jednak, że udało sie doprowadzić do remisu po 24. Kolejny zatrzymany atak Madziewicza przyniósł UKS OPP kolejną szansę rozstrzygnięcia meczu. Podczas przerwy na żądanie  Michał Paniączyk pocieszał Pawła Madziewicza jakby zapewniając go, że nie wszystko jeszcze stracone. I rzeczywiście dwa asy serwisowe kapitana gnieźnieńskiej drużyny sprawiły, że gnieźnianie przełamali rywali i zwyciężyli 27:25. Niestety, w tie breaku gospodarze turnieju nie mieli już nic do powiedzenia przegrywając zdecydowanie zbyt łatwo 3:15, a cały mecz 2:3.

Podsumowując spotkanie trener Adrian Paczyński powiedział:

KS Gniezno - UKS OPP Powiat Kołobrzeski 2:3 (19:25, 30:23, 25:15, 27:25. 3:15)

Skład

KS Gniezno - Łukasz Wiśniewski Jan Lisek, Mateusz Tomaszewski, Adrian Paczyński, Krystian Jałoszyński, Paweł Madziewicz, Grzegprz Rochowiak, Michał Paniączyk, Michał Sadowski, Maciej Janicki (libero)

W drugim piątkowym meczu UKS Jedynka Szprotawa przegrała z Dolmatem Siatkarzem Oleśnica 0:3 (12:25, 21:25, 17:25)