Porażka KS Gniezno na zakończenie ligi

2014-06-23

W swym ostatnim występie w sezonie 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupie 1. zespół KS Gniezno, doznał porażki w niedzielę 22 czerwca w meczu wyjazdowym w Dolsku przegrywając z miejscową drużyną Zawiszy w stosunku 4:1. Gnieźnianie do przerwy, którzy zajmowali przed tym meczem trzecie miejsce w ligowej grający w zaledwie jedenastoosobowym składzie przegrywali z zespołem broniącym się przed spadkiem do klasy B dwoma golami.

Gnieźnianie do Dolska na ostatni mecz sezonu udali się zaledwie 11-osobowym składzie, bez kilku zawodników z podstawowego składu, którzy tego samego dnia wybrali udział w Mistrzostwach Polski Drużyn Sześcioosobowych w Krakowie. Podopieczni Piotra Kubalewskiego, grający w tak okrojonym składzie, nie zamierzali jednak Zawiszy Dolsk ułatwiać zadania w utrzymaniu się w poznańskiej klasie A grupie 1 w następnym sezonie i od początku zdecydowanie zaatakowali na bramkę gospodarzy spychają gospodarzy do defensywy i gry z kontry. Taka gra drużyny z Dolska przyniosła efekt w postaci zdobytej bramki i objęcia prowadzenia w niedzielnym meczu w 16 minucie. Gola wyprowadzającego zespół z Dolska na prowadzenie 1:0 zdobył Dariusz Nowicki, przy asyście Arkadiusza Piotrowskiego. W 18 minucie po kolejnej kontrze w wykonaniu gospodarzy KS Gniezno przegrywał w Dolsku 2:0. Bramka dla gospodarzy została zdobyta po golu samobójczym w wyniku nie porozumienia pomiędzy obrońcą a bramkarzem biało-czerwonych. Mimo że gnieźnianie mięli kilka sytuacji w pierwszej połowie meczu do zdobycia bramki kontaktowej a najdogodniejsze dwóch nie wykorzystał Jakub Hoffmann, pierwsze czterdzieści pięć minut zakończyło się zdecydowanym prowadzeniem gospodarzy 2:0.

Po zmianie stron obraz gry na boisku w Dolsku nie uległ zmianie. Gnieźnianie nadal mieli przewagę a gospodarze podobnie jak w pierwsze części meczu grali z kontry co przyniosło ponowny efekt w postaci zdobytych dwóch kolejnych goli. W 54 minucie po jednej z takich kontr grający trener z Dolska – Maciej Fujak, był faulowany w polu karnym gnieźnian. Sędzia prowadzący mecz bez wahania podyktował "jedenastkę", którą na bramkę zamienił sam poszkodowany. W tym momencie Dolsk prowadził już z KS Gniezno w stosunku 3:0. W 62 minucie gospodarze zdobyli swoją czwarta bramkę w meczu. Golkipera z KS  Gniezno – Kamila Dolatę, pokonał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonywanego przez Macieja Fujaka uderzeniem z głowy Dariusz Nowicki. Gnieźnianom dopiero w 75 minucie udało się zdobyć gola kontaktowego zmniejszającego prowadzenie Dolska do 4:1. Bramkarza gospodarzy po wrzuceniu piłki ze skrzydła w pole karne gospodarzy przez Dariusza Szykownego, pokonał z bliskiej odległości strzałem z głowy Jakub Hoffmann.
Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zawiszy Dolsk w stosunku 4:1, która przy jednoczesnej porażce Poznańskiei 13 Poznań utrzymała ligowy byt w poznańskiej klasie A grupie 1. w sezonie 2014/2015.
Beniaminek poznańskiej klasy A grupy 1. czyli KS Gniezno rozgrywki zakończył na wysokim trzecim miejscu z zdobytymi w 26-ciu meczach 56-cioma punktami, chociaż w planach przedsezonowych biało-czerwoni celowali w awans do poznańskiej klasy okręgowej. Cel niestety nie został zrealizowany i miejmy nadzieje że w nowym sezonie 2014/2015 założenia się ziszczą.
Rozgrywki sezonu 2013/2014 wygrała Concordia Murowana Goślina z 65-cioma punktami przed Wiarą Lecha z 59-cioma oczkami. I te dwa zespoły zagrają w sezonie 2014/2015 w poznańskiej klasie okręgowej.

Teraz zespół KS Gniezno, będzie odpoczywał a już na początku lipca przystąpi do przygotowań do nowego sezonu 2014/2015.

Skłąd KS Gniezno: Kamil Dolata, Krzysztof Kubalewski, Mateusz Staniszewski, Bartosz Kapsa, Adam Niedzielski, Patryk Tomczak, Piotr Janusz, Dawid Gąsiorowski, Piotr Kubalewski, Dariusz Szykowny, Jakub Hoffmann

Wyniki ostatniej 26 kolejki - 21-22 czerwca
Poznań FC                                         0-1     Pogoń Książ Wielkopolski
Polonia II Środa Wielkopolska     4-0     Wiara Lecha Poznań
SKS 13 Poznań                               3-4     Orkan Jarosławiec
Czarni Czerniejewo                        3-0     Orkan Działyń (wo)

14. Orkan Działyń                                26       3     18-135
Orkan Działyń został wycofany z rozgrywek po 24. kolejce za trzykrotne nieprzystąpienie do zawodów.