Porażka KS Gniezno z rezerwami Polonii Środa Wielkopolska

2013-11-03

Trzecią porażkę w meczu na wyjeździe z siedmiu rozegranych w nowym sezonie 2013/2014 w poznańskiej klasie A grupy 1 zapisali na swoim koncie piłkarze KS Gniezno. W niedzielę 3 listopada podopieczni Piotra Kubalewskiego udali się na przedostatnie spotkanie w rundzie jesiennej do Środy Wielkopolskiej gdzie byli podejmowani przez rezerwy Polonii. Spotkanie mimo dość wyrównanym przebiegu zakończyło się niestety porażką biało-czerwonych w stosunku 1:3.

Wyjazdowe spotkanie dla zespołu KS Gniezno, rozpoczęło się dosyć niekorzystnie. Od 10-tej minuty bowiem biało-czerwoni przegrywali z gospodarzami meczu 1:0. Golkipera KS Gniezno - Dawida Kasprzyka strzałem z piątego metra w zespole rezerw Polonii pokonał Grzegorz Filipiak. Mimo że do końca pierwszej połowy gnieźnianie mięli kilka sytuacji do wyrównania stanu meczu za sprawą Piotra Kubalewskiego, po którego strzale z bliskiej odległości bramkarz gospodarzy wyszedł obronną ręką z tej sytuacji broniąc uderzoną piłkę przez grającego trenera czy też Konrada Popka. To jednak pierwsze czterdzieści pięć minut meczu zakończyło się prowadzeniem zespołu rezerw Polonii Środa Wielkopolskiego w stosunku 1:0.

Początek drugiej połowy meczu należał zdecydowanie do piłkarzy KS Gniezno, którzy w tej części gry stworzyli sobie kilka korzystnych sytuacji do zdobycia bramki kontaktowej. Sytuacje te jednak nie zostały w pełni w wykorzystane gdyż ani Mariuszowi Sawickiemu, który dwukrotnie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy ani tez Dariuszowi Szykownemu, po którego strzale piłka poszybowała nad bramką rezerw Polonii nie udało się zmienić niekorzystnego wyniki dla KS Gniezno. W 70 minucie za to gospodarze zdobyli drugiego gola. Prowadzenie rezerw Polonii na 2:0 podwyższył Maciej Polody pokonując golkipera z Gniezna – Dawida Kasprzyka strzałem z 16-tego metra. Gnieźnianom dopiero przy usilnych staraniach w 85 minucie meczu udało się zdobyć bramkę kontaktową. Bramkarza gospodarzy wykorzystując dograną piłkę w pole karne miejscowych przez grającego trenera Piotra Kubalewskiego, pokonał Jakub Hoffman strzałem z 10-tego metra będą z golkiperam rezerw Polonii w sytuacji sam na sam. I kiedy wydawało się że zespół KS Gniezno, może pokusić się w ostatnich minutach meczu o zdobycie jeszcze jednej bramki dającej im remis w całym spotkaniu. W 88 minucie to gospodarze zdobyli gola na wagę zwycięstwa i trzech dużych punktów. Bramkarza KS Gniezno – Dawida Kasprzyka pokonał ponownie Maciej Polody ustalając tym samym końcowy wynik meczu 3:1 dla rezerw Polonii Środa Wielkopolska.

Ostatnim przeciwnikiem zespołu KS Gniezno w rundzie jesiennej nowego sezonu będzie ekipa Zawiszy Dolski. Do tego meczu dojdzie w niedzielę 10 listopada na boisku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie. Początek tej potyczki Piłkarskiej zaplanowano na godzinę 14.00.

Skład KS Gniezno: Dawid Kasprzyk, Kamil Dolata, Mikołaj Bereźnicki, Piotr Kubalewski, Krzysztof Kubalewski, Bartosz Kapsa, Adam Paluch, Konrad Popek, Dariusz Szykowny, Patryk Gardynik, Jakub Hoffmann, Rafał Mucha, Mateusz Staniszewski, Patryk Tomaczak, Adam Niedzielski, Mariusz Sawicki, Dawid Gąsiorowski

Wyniki 12 kolejki - 2-3 listopada
Polonia II Środa Wielkopolska     3-1     KS Gniezno
Zawisza Dolsk                                 2-2     Poznań FC
Pogoń Książ Wielkopolski            0-4      LKS Kiciń
Przemysław Poznań                       3-1     Maratończyk Brzeźno
Concordia Murowana Goślina     7-0     Orkan Działyń
Czarni Czerniejewo                         0-1     Orkan Jarosławiec