Porażka Lechity Kłecko w tle Złotej Honorowej Odznaki PZPN – Zdzisława Siudzińskiego

2020-08-23

W sobotnie popołudnie 22 sierpnia tuż przed meczem ligowym IV kolejki ligowej wielkopolskiej V ligi grupy 1, w której Lechita Kłecko podejmował u siebie Zamek Gołańcz, na nowo oddanej do użytku murawie kłeckiego boiska doszło do miłej ceremonii.

Odbyła się bowiem uroczystość wręczenia Złotej Honorowej Odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej, wieloletniemu działaczowi sportowemu Zdzisławowi Siudzińskiemu, które obecnie pełni rolę dyrektora sportowego kłeckiego Lechity - wcześniej był również trenerem kłeckiego zespołu. Odznaczenie wręczył Arkadiusz Hirsch, Przewodniczący Komisji Odznaczeń WZPN.

Na uroczystości obecni byli również; burmistrz gminy Kłecko, Adam Serwatka oraz przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Kłecko, Michał Stosio, którzy złożyli gratulacje Zdzisławowi Siudzińskiemu oraz wręczyli pamiątkowy grawerton. Była, to również okazja aby oficjalnie pogratulować kłeckiemu Lechicie awansu do V ligi. Z tej okazji gratulacyjny grawerton otrzymał Karol Grzechowiak prezes kłeckiego Lechity.

Wśród zaproszonych gości obecny był m.in. starosta gnieźnieński, Piotr Gruszczyński oraz zastępca prezydenta Gniezna, Jarosław Grobelny. Do Kłecka przybyli również członkowie rodziny oraz przyjaciele Zdzisława Siudzińskiego.

Przechodząc jednak do sobotniej potyczki piłkarskiej pomiędzy Lechitą Kłercko a zamkiem Gołańcz. To po obiecującej pierwszej połowie meczu, w której kłecki zespół zdobył bramkę w 40 minucie przez Michała Kaczora. I na przerwę schodził prowadząc z swoim rywalem 1:0. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla zespołu z Gołańczy. Goście komplet punktów zapewnili sobie w drugiej połowie aplikując Lechicie trzy gole. Najpierw do stanu 1:1 w 58 minucie zdobytym golem w ekipie przyjezdnych doprowadził Dawid Poznański. W 70 minucie goście wyszli na prowadzenie 2:1 po bramce zdobytej przez Dawida Janickiego a wynik końcowy meczu został ustalony dla przyjezdnych w 90 minucie po golu zdobytym przez Radosława Mazurowskiego.

Obecnie GKS Lechita Kłecko zajmuje 15 miejsce w tabeli z zdobytym zaledwie jednym punkcie.

Za tydzień zespół Lechita Kłecko w niedzielę 30 sierpnia uda się do Margonina gdzie o godzinie 17.00 podejmowany będzie przez miejscową ekipę Leśnika.

Skład Lechity Kłecko: Karol Zdanowski, Bartosz Łuczak, Joachim Andrzejczak (66' Rafał Walczak), Michał Kaczor, Paweł Kadłubowicz, Sławomir Kasprzak (74' Kacper Serwatka), Mateusz Kriger (86' Adam Kowalski), Krzysztof Kubalewski, Jakub Wiśniewski (70' Yurii Zarchuk), Damian Wiśniewski, Bartosz Wiśniewski