Porażka Medanu Gniezno na inaugurację ekstraklasy futsalu kobiet

2014-11-15

W spotkaniu inaugurującym rozgrywki ekstraligi futsalu kobiet UKS Medan Gniezno podejmował w minioną sobotę, 15 listopada, wicemistrzynie Polski, najbardziej utytułowany w Polsce zespół futsalowy kobiet - ISD-AJD Gol Częstochowa. Spotkanie rozegrane w hali GOSiR przy ul. Paczkowskiego zakończyło się porażką gnieźnianek 1:3.

Początek meczu wcale nie wskazywał jednak na taki rezultat. Gnieźnianki miały optyczną przewagę, konstruowały ataki pozycyjne, ale zawodziły pod względem skuteczności strzeleckiej. Między innymi trzykrotnie bliska zdobycia bramki była Alicja Zając. Najdogodniejszej sytuacji kapitan Medanu nie wykorzystała w 18. minucie przegrywając pojedynek „sam na sam" z Klaudią Ciupą. A, że niewykorzystane sytuacje często w sporcie się mszczą, to dwie minuty później Stefania Wodarz po szybkim kontrataku pokonała Aleksandrę Blige i pierwsza połowa meczu zakończyła się rezultatem 0:1. Od początku drugiej połowy gospodynie starały się odrabiać straty. W 25. minucie Alicja Zając posłała piłkę minimalnie obok lewego słupka bramki rywalek. Trzy minuty później doszło do sporego zamieszania na  polu karnym częstochowianek. Najpierw strzał Adriany Sikory obroniła Klaudia Ciupa, a dobitka Pauliny Kwitowskiej była minimalnie niecelna. Zepchnięte, zwłaszcza w pierwsze połowie, do defensywy zawodniczki Gola z upływem czasu grały coraz odważniej chociaż i tak ich najgroźniejszą bronią był kontratak . Właśnie z kontry zdobyły też w 29. minucie drugiego gola, kiedy to Justyna Wójcik w sytuacji „sam na sam" pokonała Aleksandrę Blige. Dwie minuty później było już 0:3 po trafieniu Sandry Sukiennik. Gnieźnianki grały jednak ambitnie do końca. W 33. minucie Alicja Zając po szybkiej akcji prawym skrzydłem zdobyła gola, który poderwał  jeszcze gospodynie, ale doświadczony zespół z Częstochowy nie popełnił już więcej błędów i mecz zakończył się rezultatem 1:3.

UKS Medan Gniezno - ISD AJD GOL Częstochowa 1:3 (0:1)

Medan - Alicja Zając - (33')
ISD AJD GOL - Stefania Wodarz (20'), Justyna Wójcik (29'), Sandra Sukiennik (31')

Medan - Aleksandra Blige, Violetta Biegańska, Paulina Kwitowska, Agnieszka Szygenda, Alicja Zając, Dominika Dewicka, Hanna Cerajewska, Patrycja Marcinkowska, Monika Marczak, Monika Nowak, Adriana Sikora, Katarzyna Ulikowska, Anna Jacewicz

ISD AJD GOL - Klaudia Ciupa, Aleksandra Jędrak, Sonia Mysłek, Sandra Sukiennik, Renata Uchnast, Dominika Dąbrowa, Martyna Jeziorska, Natalia Klyta, Paulina Rokosa, Olga Sulisz, Stefania Wodarz, Justyna Wójcik